Noc sylwestrowa to dla wielu z nas nie tylko szampańska zabawa, ale również czas noworocznych planów i postanowień. Niestety mimo szczerych chęci większość złożonych deklaracji już na starcie jest na straconej pozycji.

Data dodania: 2011-12-28

Wyświetleń: 1153

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Brak czasu oraz motywacji, ale przede wszystkim zbyt ambitne cele to najczęstszy powód porzucenia noworocznych planów. A może warto skupić na na mniej wymagających postanowieniach, których realizacja ma szansę powodzenia? Jakie obietnice warto złożyć, aby w Nowym Roku czuć się spełnionym i szczęśliwym?

Po pierwsze porządki

 Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze samopoczucie mają otaczające nas przedmioty. Jeśli w naszym mieszkaniu panuje bałagan, chaos, a pomieszczenia pełne są zbędnych przedmiotów, które w ciągu roku nagromadziliśmy z powodu sentymentu oraz myślenia, że „może się przyda”. Zgodnie z zasadą Feng Shui zbyt duża ilość przedmiotów zaburza pozytywną aurę, wywołuje niepokój i rozdrażnienie.

Należy zatem bezwzględnie pozbyć się „gratów” i oczyścić atmosferę, dzięki czemu nasze mieszkanie będzie dla nas oazą spokoju i dobrej energii.

Zacznijmy od wyrzucenia wszelkich ozdób w nadmiernej ilości zalegających na naszych półkach. Pewnie większość z nich to pamiątki lub prezenty od bliskich. Jeśli więc jesteśmy z danym przedmiotem bardzo związani, możemy schować go do pudełka, skąd w każdej chwili będziemy mogli po niego sięgnąć i przywołać wspomnienia.

 Porządki w szafach to zazwyczaj czynność , którą kobiety wykonują z wielkim bólem. Wyrzucenie zbędnych ciuchów nie jest bowiem rzeczą prostą. Płeć piękna uwielbia ubrania,a wyrzucenie nawet zwykłego t-shirta może wywołać łzy. Drogie panie, czas to zmienić. Jeśli Wasze szafy pękają w szwach, musicie pozbyć się dużej części ich zawartości. Wystarczy po kolei brać do ręki każdy ciuch i jeśli w danym sezonie nie był ubrany ani razu, od tej pory nie ma dla niego miejsca w naszej garderobie. Przymierzajmy również kolejne ubrania. Za małe lub za duże ubrania natychmiast powinny wylądować w koszu na śmieci.

 Zdrowie

 Jeśli nasze mieszkanie i garderoba są już oczyszczone, czas na porządki z naszym zdrowiem.

Tu postanowienia powinny być mocne i konsekwentnie realizowane, gdyż zdrowie i uroda mogą szybko przeminąć,m a zwiekiem coraz trudniej jest nam wrócić do formy.

Po Nowym Roku wybierzmy się do lekarza,aby wykonać profilaktyczne badania krwi. Jeśli nasze wyniki badań będą zadowalające, możemy sobie pogratulować, że dotej pory prowadziliśmy zdrowy styl życia. Jeśli jednak coś wzbudzi niepokój, warto podjąć konkretne kroki. Wszelkie niedobory witamin i minerałów powinny zostać uzupełnione, dlatego niezwykle ważne będzie zaplanowanie odpowiedniej diety.

Osoby o zbyt wysokim poziomie cholesterolu powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Dieta na obniżenie cholesterolu wcale nie musi być taka straszna,jeśli podejdziemy do niej w sposób rozsądny.

Nie ma jednak nic lepszego na poprawę zdrowia jak ruch. Sport powinien być naszym mocnym postanowieniem noworocznym. Oczywiście osoby, które do tej pory prowadziły siedzący tryb życia, powinny raczej pomyśleć o lżejszej formie ruchu, jak na przykład spacer czy jogging. Deklarowanie codziennych wizyt na siłowni to nie najlepszy pomysł,gdyż nagły wysiłek sprawi,że zniechęcimy się do dalszego uprawiania sportu.

 Doskonałym pomysłem będzie wykupienie karnetu na pływalnię. Pływanie to przyjemny sport, a sam fakt zapłacenia z góry za treningi jest wystarczającą motywacją, aby wykorzystać to, za co się zapłaciło.

 Warto zatem wziąć pod uwagę powyższe wskazówki i rozpocząć Nowy Rok z postanowieniami, które mają duże szanse na realizację.

 

Licencja: Creative Commons