„W psychologii, „cel” – to efekt (stan rzeczy), na którego ukierunkowana jest czynność, zachowanie celowe, gdzie cele mogą mieć różny charakter”- cytat pochodzący z pl.wikipedia.org

Data dodania: 2011-12-27

Wyświetleń: 1742

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W naszym życiu już od najmłodszych lat mamy wyznaczane cele, (na początku przez rodziców, opiekunów) które staramy się spełnić. Jest to o tyle ważne bo dzięki wyznaczonym celom rozwijamy swoją osobę. W dorosłym życiu, także trzema mieć cele do których staramy się dążyć czy to w pracy, czy w życiu prywatnym, natomiast w biznesie jest to tym bardziej ważne bo im szybciej wyznaczymy sobie cele tym szybciej będziemy je realizować i przyniosą nam zamierzony efekt (np.:finansowe.).

Czym by było życie bez celu? Czy chcesz każdego dnia budzić się i nie wiedzieć po co żyjesz? Ja i pewnie wiele osób odpowie, że nie chce tak żyć, że chce mieć w życiu cel który będzie realizował i tym samym uszczęśliwiał siebie i bliskich. Wiadomo, że nie każdy cel uda nam się osiągnąć ale to, także ma pozytywne skutki ponieważ gdy ja czy ty odniesiemy porażkę będziemy z większą determinacją starać się osiągnąć następny cel.

Według mnie powinno się wyznaczać 2 rodzaje celów w każdej płaszczyźnie życia:

-Cele krótkoterminowe (które można osiągnąć w przeciągu miesiąca gdyż daje nam to nową siłę do osiągania kolejnych następnych celów).

-Cele długoterminowe (które możemy osiągnąć w przeciągu roku, dwóch ale także cele które zajmą nam kilkanaście lat).

Cele krótko i długo terminowe powinny być połączone tzn. cel długoterminowy powinien składał się z kilku/kilkunastu celi krótkoterminowych.

Ważną rzeczą jest zapisywanie sobie naszych celów na kartce, bo każdy z nas będzie miał chwile „załamania” w której nie będzie miał już ochoty dążyć do następnego celu i wtedy warto zobaczyć sobie naszą kartkę z celami krótkoterminowymi i widzieć, że już trzy cele z ośmiu zrealizowaliśmy to da nam moc do działania i osiągnięciu czwartego.

PAMIĘTAJCIE IM SZYBCIEJ WYZNACZYCIE SOBIE CELE, TYM SZYBCIEJ JE ZREALIZUJECIE!!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena