0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1212 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Nauka języka angielskiego to poważne wyzwanie, dlatego zanim zaczniesz warto się odpowiednio przygotować. Jeżeli planujesz samodzielną naukę to weź pod uwagę kilka uwag bardziej doświadczonych osób. Możliwe, że w ten sposób uda się uniknąć niepotrzebnego stresu. 

Odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań i opracuj plan działania. Świadomość tego, co chesz osiągnąć to pierwszy jakże ważny krok na drodze do sukcesu.

Bądź zmotywowany

Jeżeli masz odpowiednią motywację, to nie brakuje też energii do działania, a to rzecz niezbędna zwłaszcza w nauce języka obcego, gdzie bardzo często można „mieć pod górkę”. Jeżeli już podjąłeś decyzję o nauce, to odpowiedz sobie na najprostsze pytanie, dlaczego chcesz to robić? Co chcesz osiągnąć w ucząc się angielskiego? Czy naprawdę chcesz to robić? Czy nauka będzie dla mnie przyjemnością? Oczywiście zadanie tych pytań ma też inny cel, chodzi o to, aby zrozumieć, że warto się uczyć ponieważ znajomość języków jest wartością dodatnią w naszym życiu. Być może pracujesz w dużej firmie, a znajomość języka umożliwi Tobie zawarcie odpowiednich kontaktów. Motywacji i pomysłów na naukę może być bardzo wiele. Ważne, żebyś przed rozpoczęciem nauki odnalazł swoją.

Zorganizuj swój czas

Nawet najsilniejsza motywacja nie pomoże, jeżeli nie potrafisz zorganizować swojego czasu. Niestety nie ma sposobu na naukę podczas snu, chociaż niektórzy preferują słownik, bądź podręcznik pod poduszką. Niestety nie udowodniono jeszcze, że przynosi to jakiekolwiek rezultaty. Dobrze, abyś określił chociaz orientacyjnie, ile czasu możesz poświęcić na naukę i jak często zamierzasz to robić. Jedni wolą uczyć się według grafika, którego skrupulatnie przestrzegają, a inni preferują po prostu twórczy nieład, ucząc się kiedy mają na to ochotę. Zecydowanie namawiamy do przygotwania i trzymania się planu, jaki sobie założyłeś. Jeżeli masz trudności z samodzielną nauką i motywacją to polecam język angielski online, czyli naukę w internetowej szkole. Tam zadbają o przygotowanie twojego rozkładu zajęć, ale będziesz musiał liczyć się z kosztami.

Pieniądze

Pomimo tego, że w internecie znaleźć możesz całą masę darmowych materiałów, to nie warto żyć złudzeniami, wiedza kosztuje. Nie można bazować tylko i wyłącznie na tym co jest dostępne za darmo, konieczne będzie zakupienie słownika i innych materiałów dydaktycznych.

Do czego dążysz?

Jeżeli postawiłeś sobie jakiś cel, to bądź konsekwentny i realizuj swoje wcześniejsze zamierzenia. Dążenie do celu jest koniecznie jeżeli chcesz naprawdę nauczyć się angielskiego. Mogą to być etapy, ważne jest żeby wiedzieć czego się chce. Pamiętaj także, żeby cele, które sobie wyznaczysz były możliwe do osiągnięcia. W ciągu roku nie będziesz mówić jak rdzenny mieszkaniec Wielkiej Brytanii, ale w dłuższej perspektywie jest możliwe. 

Licencja: Creative Commons