Nieodpowiedni tryb życia, pośpiech, stres oraz niewłaściwa dieta negatywnie wpływają nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również na kondycję psychiczną. Często jednak z powodu braku czasu nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie zdrowe odpowiedniego środowiska do życia w zdrowiu.

Data dodania: 2011-11-08

Wyświetleń: 1911

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przygotowywane na szybko posiłki często nie zawierają odpowiedniej dawki warzyw i owoców, które są źródłem niezbędnych witamin i minerałów, w związku z czym nasz organizm  staje się coraz mniej odporny , dochodzi do zaburzeń funkcjonowania narządów wewnętrznych, a skóra, włosy i paznokcie są w coraz gorszej kondycji. Jak temu zaradzić żyjąc wciąż w biegu, oddychając zanieczyszczonym powietrzem i będąc narażonym na ciągły stres i zmęczenie?

Z pomocą przychodzą witaminy  tabletkach, które doczekały swoich zwolenników, jak i przeciwników. Oczywistym jest, iż witaminy pochodzące z naturalnych źródeł są zdrowsze,  jednak obecnie na rynku można znaleźć wysokiej jakości naturalne suplementy diety, które doskonale uzupełniają niedobory witamin w naszym organizmie.

Kiedy sięgać po witaminy w tabletkach?

Często sami nie jesteśmy w stanie wyczuć, czy i jakich witamin brakuje w naszym organizmie. Niedobory takie mogą wykazać badania krwi. Natomiast jeśli skutki niedoborów witamin widoczne są na naszym ciele w postaci pogorszenia stanu skóry, wypadających i matowych włosów oraz łamliwych paznokci, poczucia ciągłego zmęczenia, senności, apatii i braku apetytu lub różnego rodzaju bólów, to znak, że czas interweniować.

 Jakie witaminy zażywać?

Niedobory witamin i minerałów w  naszym organizmie sygnalizowane są na wiele sposobów. Na przykład witamina A wpływa na zdrowie naszych oczu, a jej niedobór wywołuje tzw. kurzą ślepotę. Natomiast brak witaminy B1 objawia się zmęczeniem, apatią, a także uczuciem mrowienia i drętwienia kończyn. Kwa pantotenowy, czyli witamina B9 bierze udział w produkcji krwi i zalecany jest szczególnie kobietom w ciąży, aby zapewnić prawidłowy rozwój płodu. Brak tej witaminy wywołuje anemię, a często jest również przyczyną poronień.

Jak przyjmować witaminy?

Mimo, iż witaminy zawarte w suplementach diety są mogą w łatwy i szybki sposób uzupełnić niedobory to jednak należy zawsze przestrzegać dawkowania wskazanego na opakowaniu, aby nie dopuścić do przedawkowania, które zamiast pomóc, może nam zaszkodzić.

 Witaminy są zatem ważnym elementem funkcjonowania naszego organizmu, dlatego warto wiedzieć, jaką role pełnią w naszym życiu i jakie zagrożenia dla niego niosą ich niedobory.  Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie sami dopasować odpowiedni zestaw witamin do swojego organizmu i cieszyć się zdrowiem i dobrą formą każdego dnia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena