0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1274 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Jeżeli samodzielnie uczysz się języka angielskiego, to zdajesz sobie sprawę na jakie trudności można napotkać. Doradzimy jak można je ominąć, i sprawić, żeby nauka była naprawdę wydajna.

Dobór odpowiednich materiałów, opracowanie założeń, rozplanowanie zadań to tylko wierzchołek góry lodowej, do tego dochodzą często prozaiczne kwestie związane z opanowaniem wymowy, czy nauczeniem się dużej ilości słów. Nauka angielskiego nie musi być drogą przez mękę, wystarczy, że weźmiecie sobie do serca kilka z naszych porad.

Dlaczego chcę się uczyć?

Zanim rozpoczniemy naukę, należy odpowiedzieć na proste pytanie: "Dlaczego chcę się uczyć języka angielskiego?". Kiedy znajdziemy już odpowiedź, powinniśmy się odpowiednio zmotywować, najlepiej wymyślić sobie jakieś motto, które pomoże nam przetrwać najcięższe chwile. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale determinacja w dążeniu do celu zostanie wyngrodzona.

Angielski online

Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie ucząc się samodzielnie, warto zapisać się na internetowy kurs angielskiego. Tego typu rozwiązania są wygodne, ponieważ pozwalają prowadzić naukę w sposób, który nie zakłóca codziennych obowiązków. Należy jednak pamiętać, żeby przy tego typu kursach zachować zwiększoną samodyscyplinę, tylko wtedy mamy szansę osiągnąć pożądane wyniki. Nauczyciel z pewnością wyjaśni nam najtrudniejsze kwestie, jednakże tylko od nas zależy, w jakim stopniu opanujemy język.

Zainwestuj w słownik

W internecie nie brakuje różnego rodzaju słowników, jednakże nic nie zastępi kontaktu z książką. Kup dobry słownik, na początku może to być słownik Angielsko-Polski, jednak z czasem warto zaopatrzyć się w słownik Angielsko-Angielski. Zaglądaj do niego tak często jak się da, możesz nawet brać go pod poduszkę, ponoć niektórym to pomaga.

Dodatkowe wydatki

Nauka angielskiego nie musi być kosztowna, ale kilkadziesiąt złotych miesięcznie warto wydać na różnego rodzaju pomoce naukowe. Książki, gazety lub czasopisma w języku angielskim pomagają wzbogacić słownictwo oraz poznać tajniki gramatyki w praktyce.

W grupie raźniej

Decydując się na internetowy kurs angielskiego zyskujecie możliwość kontaktu z innymi osobami, które tak jak i wy chcą nauczyć się języka. Oczywiście nie musicie wybierać tylko i wyłącznie płatnych kursów, na początek można poszukać na forum i spróbować zebrać grupę chętnych do wspólnej nauki. Ucząc się razem zyskujesz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz poznania nowych, być może bardziej skutecznych technik zapamiętywania.

O czym koniecznie musisz pamiętać

Ucz się pilnie, najlepiej wieczory i ranki przeznaczaj na naukę. Oglądaj filmy w oryginalnej wersji językowej z napisami, wymieniaj się doświadczeniami z innymi i co najważniejsze przeznaczaj czas na naukę angielskiego codziennie. Kiedy uznasz, że sam już więcej się nie nauczysz, poszukaj ciekawej oferty nauki online.

Licencja: Creative Commons