Allianz Arena
Swoją podróż rozpocznijmy sąsiadów, tj. południowej części Niemiec. To właśnie tu znajduje się Allianz Arena, stadion Bayernu oraz TSV 1860, drużyn z Monachium. Całkowita pojemność stadionu to 69 901 (miejsca siedzące i stojące). Jego otwarcie miało miejsce 30 maja 2005 r. i jest uznawany za jeden z najnowocześniejszych na świecie. Dach i fasada stadionu zbudowane są z blisko 3 tysięcy cienkich, foliowych poduszek napełnionych powietrzem, co daje kosmiczne wrażenie – to największa foliowa konstrukcja na świecie, co ciekawe może być podświetlona. Podczas mistrzostw świata w 2006 r. rozegrano tu sześć meczów.
Wembley
Legendarny angielski stadion narodowy zlokalizowany jest w Londynie. Obiekt, na którym możemy obserwować rozgrywki powstał w latach 2003 – 2006 na miejscu starego stadionu. Budowie Wembley towarzyszyło wiele kontrowersji (koszt realizacji wzrósł dwukrotnie w stosunku do przewidywanego!). Charakterystycznym elementem stadionu jest wznoszący się ponad nim łuk wysoki na 133 metry. O tym, jak ważny jest Wembley dla sportu świadczy fakt, że bywa on nazywany „Domem Futbolu”.
To chyba najbardziej znany stadion na świecie, zyskał wręcz miano obiektu kultowego. To największy stadion piłkarski w Europie – jego pojemność to 99 354 osób. Gospodarzem Camp Nou jest FC Barcelona. W rankingu UEFA Camp Nou jako jeden z nielicznych otrzymał 5 gwiazdek.
Znany również jako „Ptasie Gniazdo”. Skojarzenie to jest oczywiste, gdy tylko popatrzy się na stadion. Powstał z okazji organizowanej w Pekinie w 2008 roku olimpiady. Koszt jego budowy sięgnął 423 milionów dolarów. Wygląd stadionu inspirowany jest tradycyjnymi chińskimi wyrobami ceramicznymi, a jego zaokrąglony kształt w zamyśle miał być odniesieniem do nieba.