Ślub jest dużym wydarzeniem w życiu każdej kobiety – w końcu wychodzi za mężczyznę swojego życia. Stres potęguje się wraz ze zbliżającym się terminem, mimo że wszystko dopięte jest już na ostatni guzik – sukienka, sala, kościół, goście. To doskonały czas, żeby się odprężyć.

Data dodania: 2011-10-14

Wyświetleń: 905

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

A nie ma lepszego sposobu na odprężenie, niż wieczór panieński, do tego swój własny. Jego organizacja powinny zająć się koleżanki głównej zainteresowanej. Do nich należeć będzie wybór lokalu, terminu, atrakcji towarzyszących. Na nich spoczną również koszty organizacji wieczoru. Nie powinno dopuścić się rzecz jasna do sytuacji, w której zakłopotana przyszła Panna Młoda płaci rachunek – kwestia pieniędzy w tym dniu powinna zostać wzięta na organizatorki. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Jak się bawić, żeby nie zbankrutować, ale żeby też niczego podczas imprezy nie zabrakło?

Pod uwagę trzeba wziąć charakter wieczoru panieńskiego. Jeśli macie zamiar po prostu zostać w domu, to koszty będą oczywiście mniejsze – potrzebujecie alkoholu i jedzenia, ewentualnie prywatnego striptizera. Jeśli natomiast macie zamiar zorganizować panieński w Krakowie albo innych dużym mieście, musicie mieć na uwadze, że kosztów nie da się zminimalizować. Wśród kosztów imprezy znajdą się – wynajem limuzyny, wynajem striptizera, wejściówki do klubów, alkohol i oczywiście prezent dla przyszłej Panny Młodej. Kosztami tymi powinni się podzielić koleżanki, niezależnie od tego, ile będą wynosiły. Jeśli na imprezę wybiera się np. 10 pań, to zrzutka po 200 złotych nie powinna uszczuplić budżetu, a sprawi, że do dyspozycji będą 2 tysiące.

Największym kosztem podczas wieczoru panieńskiego będzie oczywiście alkohol, zwłaszcza, że panie lubują się w różnokolorowych drinkach. Obok tego, warto zadbać o atrakcje podczas imprezy – wynajęcie striptizera wciąż jest popularne. Koszt w zależności od „zakresu atrakcji” wyniesie do 500 złotych. Prezent dla przyszłej Panny Młodej też ma znaczenie i tylko od wyobraźni jej koleżanek zależy, co to będzie – przyjmijmy, że symbolicznie zamkniemy się w 200 złotych. Jeśli organizatorki zdecydują się na limuzynę z atrakcjami, to za jej wynajęcie zapłacą ok. 200zł za godzinę – wrażenia jednak są niezapomniane. Do kosztów trzeba doliczyć jeszcze transport między klubami, czy w drodze do domu.

Wieczór panieński można zorganizować i za 200 i za 2000 złotych. Wszystko zależy od zasobności portfela organizatorek i pomysłu na imprezę. Zawsze może się przecież okazać, że posiadówa w domu będzie o wiele ciekawsza, niż wyjście do klubu, gdzie muzyka nie ta i jakoś drygu do tańca i zabawy brak.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena