Leasing jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się form finansowania inwestycji. Sprawdź jakie korzyści i ułatwienia niesie za sobą wzięcie przedmiotu w leasing!

Data dodania: 2011-10-05

Wyświetleń: 1745

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dwadzieścia lat temu rynek leasingu w Polsce stawiał pierwsze kroki. Wraz z powstawanie i rozwojem nowych firm leasingowych rosła jego wartość. Obecnie leasing jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania inwestycji. Aż jedna trzecia inwestycji z sektora przedsiębiorstw finansowana jest ze środków pochodzących od firm leasingowych.

Najpopularniejszym rodzajem leasingu wybieranym w Polsce jest leasing samochodowy. Przedsiębiorstwa decydują się na wzięcie auta w leasing, gdyż dzięki temu bez angażowania zbyt wielu środków własnych mają możliwość użytkowania nowiutkiego i luksusowego samochodu. Leasing samochodowy pozwala także na nabycie samochodu używanego, a nawet sprowadzonego z zagranicy. Może on obejmować auta osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, autobusy czy pojazdy specjalistyczne.
Dzięki leasingowi samochodowemu i zaliczeniu go do kosztów uzyskania przychodu, zmniejsza się obciążenie podatkowe firmy.

Inną formą leasingu, która jest najczęściej wybierana to leasing operacyjny. Przedmiot leasingu operacyjnego może być zaliczony do elementów majątkowych leasingodawcy. Leasing operacyjny jest korzystny wówczas, kiedy okres użytkowania przedmiotu leasingu jest krótszy niż przeciętny okres amortyzacji. Po zakończeniu umowy leasingu, leasingobiorca może wykupić użytkowany przedmiot leasingu.

Innym rodzajem leasingu jest leasing finansowy. Jego zaletą jest to, że odsetki rat leasingowych stanowią koszt uzyskania przychodu. Kiedy umowa leasingu się skończy, własność przedmiotu leasingu można przepisać z leasingodawcy na leasingobiorcę.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę: www.szybki-leasing.pl.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena