Konto oszczędnościowe to znakomity produkt bankowy na miarę naszych czasów. Łączy ono w sobie cechy lokaty bankowej jak i konta osobistego. Umożliwia zarabianie pieniędzy jak na lokacie, oferując jednocześnie swobodę dysponowania pieniędzmi jak na koncie osobistym.

Data dodania: 2012-05-22

Wyświetleń: 1328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zyski na koncie oszczędnościowym w ogromnej mierze zależą od ilości środków pieniężnych na rachunku bieżącym. Oprocentowanie w skali 1 roku waha się od 3,1 % do nawet 4,2 procenta. Jest ono liczone podług zmiennej stopy procentowej. Jego podstawową zaletą jest możliwość wypłacania i wpłacania pieniędzy w dowolnym momencie bez straty odsetek. To właśnie pokazuje nam, że konto oszczędnościowe to nic innego jak konto osobiste, które oferuje możliwość zarobku jak na lokacie. Dodatkowo przy koncie oszczędnościowym nie ma opłaty miesięcznej za utrzymywanie konta.konto oszczędnościowe


W większości banków konto oszczędnościowe to również konto internetowe przez co klienci mają swobodny dostęp do konta przez Internet, terminal czy telefon. Trzeba pamiętać, że odsetki na koncie oszczędnościowym naliczenie są za każdy miesiąc, a nie dzień. Co więcej banki proponują także możliwość otwarcia konta oszczędnościowego w innej walucie, takiej jak EUR, USD czy frak szwajcarski, jest to znakomita propozycja dla osób, które spłacają kredyty mieszkaniowe w obcej walucie.

Konto oszczędnościowe to bardzo dobry produkt, z którego na pewno warto skorzystać. Po co zbierać pieniądze na koncie osobistym, skoro ze swojej gotówki możemy mieć zysk podobny jak na lokacie.  W każdej chwili można wypłacić środki z konta bez utraty odsetek. Najczęściej pierwsza wypłata w miesiacu z konta jest bezpłatna, za kolejną banki pobierają już prowizję, dlatego warto wcześniej sie zastanowić, czy wystarczy nam pieniędzy do następnej wypłaty, by bez potrzeby wyciągać pieniądze z konta oszczędnościowego. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena