Każdy początkujący przedsiębiorca musi zdobyć jakieś źródło finansowania dla swojej nowej firmy. Jedni finansują to z własnych oszczędności, inni pożyczają od znajomych, jednak wciąż najpopularniejszą metodą finansowania wydatków nowych firm są kredyty bankowe.

Data dodania: 2011-09-30

Wyświetleń: 1496

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowe firmy często mają problem z uzyskaniem kredytu w banku, bo nie generują jeszcze żadnych dochodów i bankom ciężko ocenić ryzyko udzielenia kredytu. Jednak wiele banków chcąc przekonać przedsiębiorców do wyboru właśnie ich banku oferuje darmowe konta firmowe z kredytem odnawialnym. W ramach takiego kredytu (linii kredytowej) nowa firma może dostać nawet do 10.000zł na start. Nie jest to może ogromna suma ale z pewnością pomoże w rozkręceniu działalności wielu przedsiębiorcom nie dysponującym własnymi środkami.

Taki kredyt odnawialny ma znacznie więcej zalet niż zwykły kredyt gotówkowy. Przede wszystkim odsetki płacimy tylko od wykorzystanej kwoty, czyli jeśli nie wykorzystasz od razu całej kwoty to będziesz płacić niższe odsetki. Przy kredycie gotówkowym banku nie interesuje czy wydałeś już pieniądze czy nie i odsetki płacisz od całej kwoty kredytu. Kolejnym argumentem przemawiającym za kredytem odnawialnym jest fakt, że nie musimy go regularnie spłacać. Każdy wpływ na nasze konto bankowe powoduje zmniejszanie się zadłużenia. Jednak nawet gdyby przez dłuższy okres czasu pieniądze nie wpływały to po prostu do kredytu będą doliczane co miesiąc odsetki, jednak nie płacisz żadnych kar za brak spłaty. Przy kredycie gotówkowym masz harmonogram spłaty rat i musisz się go trzymać, bo w przeciwnym wypadku bank zacznie się upominać o swoje pieniądze.

Jak widzisz kredyt odnawialny ma wiele zalet i idealnie nadaje się dla przedsiębiorców, którzy nie do końca wiedzą kiedy i jakie wydatki będą musieli ponieść. Aby uzyskać taki kredyt wystarczy sprawdzić który bank oferuje konta (najlepiej darmowe) z kredytem na start dla nowych firm a następnie założyć darmowe konto firmowe. Do założenia konta potrzebne będą standardowe dokumenty tj: zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenia o nadaniu numerów NIP i REGON. Otwarcie takiego konta trwa w zależności od banku 1-5 dni. Po tym czasie uzyskujesz konto bankowe z kredytem odnawialnym, z którego od razu możesz korzystać.

Każda firma a zwłaszcza nowa ma wiele wydatków, które musi ponieść aby zarabiać. Trzeba przygotować stanowisko pracy, kupić towar czy zainwestować w reklamę. Nie zawsze stać nas na to aby samodzielnie finansować takie wydatki a bez nich firmie ciężko jest się rozwijać. Jeśli więc nie mamy innego źródła finansowania to warto zdecydować się na kredyt odnawialny w firmowym koncie. Wiele takich kont jest darmowych co jest dość ważne dla początkujących przedsiębiorców, którzy każdą złotówkę oglądają z dwóch stron zanim zdecydują się ją wydać.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena