Artykuł pisany jest w szczególności do osób będących po trzydziestce. Organizm redukuje wtedy w szczególności masę mięśniową a odkłada tam niechciany tłuszcz. Kluczem do jego pozbycia się są, jak donoszą badania, niezbyt intensywne ale rytmiczne powtórzenia ćwiczeń modelujących. Udowodnione jest, że po 4 tygodniach powodują one wzmocnienie mięśni i tkanki oraz spalenie tłuszczu w niechcianych partiach. Ważne jest, żeby mieć świadomość, że z każdym ruchem stajemy się smuklejsi, bardziej elastyczni i bliżsi marzeń. Najważniejszym aspektem ćwiczeń modelujących jest poprawienie ukrwienia ciała a także utrata cellulitu który jest następstwem zaburzeń przepływu limfy w tkankach.
Można wykonywać dwa rodzaje ćwiczeń:
dynamiczne - w ciągłym ruchu kiedy to następuje skracanie mięśnia podczas seryjnych powtórzeń po ok. 15-20 razy. Początkujący wykonują po 1,2 serie- zaawansowani 3,4 serie ćwiczeń.
statyczne - utrzymuje się pozycję mimo lekkiego naporu mięśnia i zmęczenia ale on sam się nie kurczy. Czasami faza ta trwa 10 a czasami tylko 6 sekund.
Organizm musi stopniowo przyzwyczajać się do obciążenia, ale dni ćwiczeń muszą być przedzielone dniami odpoczynku. Dopiero po ok. 4-5 tygodniach wolno zwiększać częstotliwość i liczbę serii. Trening wysmuklający najlepiej jest stosować 2 lub 3 razy w tygodniu z początkowym czasem od 30 aż do 60 minut. Trenować należy tak aby puls wzrósł do wartości pomiędzy 110 a 130 uderzeń serca na minutę. Ta częstotliwość zapewnia spalenie dużej liczby tłuszczu i jest korzystna dla zdrowia.
Ćwiczenia dzieli się zwykle na wzmacniające kilka partii takich jak:
- brzuch i plecy
-nogi i pośladki
- górna częśc tułowia
- program spalania tłuszczu
Warto zatem pomyśleć o zbawiennym działaniu ćwiczeń na nasz organizm i podjąć ku temu odpowiednie kroki. Do nas należy wybór czy zdecydujemy się na ćwiczenia intensywne czy statyczne. Życzę trafnych decyzjii i wytrwałości w dążeniu do wymarzonego ideału.