Leasing samochdowy - czyli wynajem auta. Na jak długo? Czytając poniższy artykuł dowiesz się co właściwie oznacza słowo leasing i jak go się zawiera. Jakie korzyśi niesie ze sobą zawarcie umowy leasingowej - dowiesz sie czytając poniższy artykuł.

Data dodania: 2011-08-31

Wyświetleń: 1665

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest leasing? Jakie są z niego korzyści? Czy warto go zaciągnąc?

Na te pytania postaram się odpowiedzięć w poniższym tekście.

Leasing polega na dzierżawie przez leasingodawcę przedmiotu najczęściej dużej wartości na rzecz leasingobiorcy.

Obie strony korzystają na umowie. Leasingodawca zarabia odsetki od uruchomionego leasingu, natomiast leasingobiorca koszty związane z leasingiem czyli comiesięczną ratę leasingową odlicza od podatku, a ponadto zyskuje sprzęt, na który nie byłoby go stać.

Leasing pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami podatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego), stanowiące spłatę określonej w umowie wartości samochodu będącego przedmiotem leasingu, zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

Często zdarza się, że chcąc wziąć samochód w leasing, sprawdzamy jeszcze inne formy pozyskania gotówki, na przykład takie jak kredyt. Jednak inne formy wiążą się z narażeniem finansów naszej firmy, aczkolwiek mogą mieć lepsze warunki.

Sprawdzając nasze możliwości leasingowe najczęściej można skorzystać z kalkulatora rat leasingowych, który pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę na leasing samochodowy.

Podsumowując  leasing samochodowy jest czymś w rodzaju dzierżawy lub najmu samochodu. Biorąc samochód w leasing nie stajemy się jego właścicielem, lecz tylko użytkownikiem. Podczas leasingu, właścicielem auta jest wciąż firma, która udziela nam leasingu. To ona rejestruje pojazd, ubezpiecza go i tym samym posiada do niego wszelkie prawa.

Licencja: Creative Commons