Chów zwierząt futerkowych można rozpatrywać na różnych płaszczyznach – ostatnio najgłośniejsza jest ta związana z humanitarnym traktowaniem zwierząt i kwestią noszenia naturalnych futer. Dziś jednak wskażemy kilka aspektów odnośnie ubezpieczenia zwierząt futerkowych - hodowcy także wymagają wsparcia w tym zakresie.

Data dodania: 2011-07-09

Wyświetleń: 1804

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenie_zwierzatChów zwierząt futerkowych

Hodowla zwierząt futerkowych jest trudna i opłaca się w zasadzie tylko wtedy, gdy prowadzona jest na dużą skalę. Niektórzy hodowcy, co niestety jest prawdą, utrzymują zwierzęta w ciasnych klatkach uważając, że tylko wtedy mogą liczyć na odpowiedni zysk i piękne skóry mniejszym kosztem. Jednak nie o humanitarnym traktowaniu zwierząt będzie ten artykuł, ale o tym, że są hodowcy, którzy całe życie utrzymują się z chowu zwierząt futerkowych i w takiej sytuacji wymagają szczególnej ochrony hodowli – ubezpieczenia. Ubezpieczenie zwierząt futerkowych to mało znana opcja ochrony – w zasadzie jej odbiorcami są wyłącznie hodowcy, stąd niska świadomość istnienia takich polis u innych ludzi. Warto jednak wiedzieć, że taki masowy chów można odpowiednio ubezpieczyć, aby mieć gwarancję wypłaty odszkodowania, gdy wydarzy się jakaś niepomyślna sytuacja w firmie. Tak, jak można ubezpieczać psy, koty, konie czy trzodę chlewną, tak samo można chronić zwierzęta futerkowe – zalety i korzyści są takie same.

Ubezpieczenie zwierząt futerkowych

Ubezpieczenie hodowli zwierząt futerkowych jest proste i stosunkowo tanie, a pozwala spać spokojnie każdemu hodowcy. Polisą można objąć takie gatunki zwierząt futerkowych, jak: lisy, norki i nutrie. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji, w której zwierzęta padną (z przyczyn innych, niż zaniedbanie człowieka lub starość), musi być dokonany ubój z konieczności (np. zwierzęta bardzo cierpią i niehumanitarnym byłoby przedłużać ich mękę a nie ma możliwości leczenia), zwierzęta padną od choroby (pod warunkiem, że nie zaniedbano profilaktyki tej choroby), zwierzęta padną w konsekwencji wypadku, zginą w pożarze, od powodzi lub huraganu. W przypadku ubezpieczenia zwierząt futerkowych czas trwania ochrony wynosi zazwyczaj 1 rok.

UWAGA – co ważne, można ubezpieczyć zwierzęta futerkowe tylko wtedy, gdy trzymane są na odpowiednio przystosowanej i spełniającej normy fermie hodowlanej. Zwierzęta w chwili zawarcia umowy ubezpieczenia muszą być zdrowe a warunki, w jakich żyją, muszą spełniać przynajmniej prawnie określone minimum.

Licencja: Creative Commons