Ubezpieczenia online to jeden z segmentów rynku, który niewątpliwie ulega ciągłemu rozwojowi. Ubezpieczenie samochodu przez Internet jest usługą cieszącą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Data dodania: 2009-06-19

Wyświetleń: 2131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenia online to jeden z segmentów rynku, który niewątpliwie ulega ciągłemu rozwojowi. Ubezpieczenie samochodu przez Internet jest usługą cieszącą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Kierowcy chętnie decydują się na zakup nie tylko obowiązkowego OC, lecz również opcjonalnych AC, Assistance i NNW. Ubezpieczenia online to odpowiedź rynku na rosnące potrzeby i wymagania klientów.

Ubezpieczenie samochodu w kilku kliknięciach

Ubezpieczenia online zawdzięczają swoją rosnącą popularność całej palecie zalet. Niższa cena, jaką płaci się za ubezpieczenie samochodu przez Internet to tylko jedna z nich. Ważna jest możliwość precyzyjnego dopasowania oferty do bieżących potrzeb klienta. Poprzez korzystanie z komputerowego systemu ubezpieczeń, kierowca samodzielnie ustala poziom ryzyka ubezpieczeniowego, a następnie dobiera polisę adekwatną do jego oczekiwań. Ubezpieczenia online pozwalają także na szybkie zapoznanie się z ofertą różnych towarzystw ubezpieczeniowych, co owocuje lepszym rozeznaniem w rynku i cenach. Kluczowym elementem, który sprawia, że ubezpieczenie samochodu przez Internet jawi się jako wyjątkowo atrakcyjne jest oszczędność czasu. Nie trzeba wychodzić z domu, ani umawiać się z agentem. Wystarczy jedynie komputer z dostępem do Sieci.

Ubezpieczenia online – bez pośredników

Każdy chciałby płacić wyłącznie za otrzymany produkt i nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego obsługą. W ten sposób działa ubezpieczenie samochodu online. Kierowca samodzielnie wylicza składkę i zawiera umowę bezpośrednio z ubezpieczycielem. Brak pośredników oznacza niższy koszt polisy. Ubezpieczenia online są bardzo popularne wśród młodszej części społeczeństwa. Osoby starsze są wciąż lekko nieufne, jeśli chodzi o tę formę transakcji. Boją się, iż nie poradzą sobie z wypełnieniem formalności lub obsługą aplikacji. Zupełnie niepotrzebnie. Najstraszniejsze jest to, co niepoznane. Serwisy oferujące ubezpieczenia online są bardzo przyjazne dla nowych użytkowników. Portale wsparte są bardzo kompetentnym zapleczem kontekstowym, które prowadzi użytkownika krok po kroku od momentu wejścia na stronę, aż do chwili zawarcia umowy. Kupując po raz pierwszy ubezpieczenie samochodu online, zawsze można ewentualne wątpliwości wyjaśnić telefonicznie z konsultantem.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena