Jak wynika z obserwacji rynku polskiego Polacy bardzo rzadko korzystają z prawa do odszkodowania za udział w wypadku i poniesione jego następstwem szkody .Taka sytuacja oczywiście jest korzystna dla firm i instytucji płacących odszkodowanie .

Data dodania: 2009-04-05

Wyświetleń: 2218

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rynek europejski działa tutaj bardzo sprawnie ,a świadomość firm ubezpieczeniowych o możliwościach dochodzenia odszkodowania przez profesjonalne firmy odszkodowawcze powoduje , że odszkodowania wypłacane poszkodowanym są dużo wyższe niż w Polsce.

Częstym przykładem braku ubiegania się o odszkodowanie w Polsce są wszystkie urazy powstałe w wypadkach drogowych tzw. komunikacyjnych na naszych chodnikach , deptakach czy drogach popełnione na pieszych ,gdzie sprawca zbiegł z miejsca wypadku .

Otrzymane informacje w ZUS czy zakładach ubezpieczeniowych są często tak ogólnikowe ,że rezygnujemy z dochodzenia odszkodowania , albo zgadzamy się na niskie kwoty proponowane przez w/w firmy .

I tutaj często powinniśmy przekazać sprawę do profesjonalnej firmy zajmującej się dochodzeniem odszkodowań .

Firmy te mając doświadczenie zdobyte na rynku europejskim ,
potrafią odzyskać należne poszkodowanemu odszkodowanie w kwocie odpowiedniej do poniesionych strat .

Prowizja za tego typu usługę zresztą tak jak w europie pobierana jest z uzyskanej kwoty
odszkodowania i oscyluje w granicach 15% .
W tym wypadku ryzyko poszkodowanego jest niewielkie ,a korzystanie z profesjonalnej firmy
gwarantuje pozytywne załatwienie sprawy .

Przykład :

Wypadek drogowy pieszy potrącony na poboczu drogi . Kierowca nie udziela pomocy i odjeżdża z miejsca wypadku .

Uszkodzenia : złamanie otwarte , przemieszczenie kości udowej . Pobyt w szpitalu 4 tygodnie . Leczenie i hospitalizacja 3 miesiące .
Świadkowie wypadku brak .

Oferta odszkodowania ZUS jako uszczerbek na zdrowiu zgodnie z polisą 900 zł. Prokuratura umarza sprawę brak sprawcy teoretycznie na polskie warunki koniec sprawy . Nic błędnego profesjonalne firmy odszkodowawcze potrafią uzyskać do 10000 zł. odszkodowania od odpowiedzialnych instytucji .

Licencja: Creative Commons
0 Ocena