W dobie rolet zapomnieliśmy już nieco o praktycznych, solidnych żaluzjach – czy słusznie? Warto rozważyć zakup żaluzji do mieszkania lub biura, gdyż są ku temu realne powody.

Data dodania: 2011-07-17

Wyświetleń: 1627

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety żaluzji

Żaluzje mają kilka znaczących zalet, których w dobie rolet i zasłonek nie pamiętamy – a to właśnie one sprawiają, że żaluzje wciąż są udanym zakupem na lata. Jednym z solidnych argumentów jest możliwość regulowania dostępu światła do pomieszczenia poprzez ustawienie kąta padania słońca, czego nie można dokonać ani w przypadku rolet ani zasłon. Żaluzje w tym wypadku sprawdzają się idealnie – jednym ruchem ręki można tak wyregulować dopływ światła, że ani nie zatoniemy w mroku, ani nie będziemy narażeni na ostre słońce, kujące w oczy i odbijające się na monitorach. Dzięki takiemu ustawieniu nie musimy poprawiać żaluzji tak, jak zapewne musielibyśmy robić w przypadku rolet, opuszczając je do pół okna, na ¾ lub jeszcze inaczej. Żaluzje są więc bardzo wygodne w użyciu i dają więcej komfortu, niż inne dekoracje okienne.

Inną zaletą żaluzji jest fakt, że nie mają one już nic wspólnego z siermiężnymi żaluzjami sprzed kilkunastu lat – dziś mamy naprawdę szeroki wybór asortymentu. Możemy wybierać spośród modelu drewnianych lub aluminiowych w naprawdę różnych kolorach, dzięki czemu żaluzje stają się integralną, praktyczną dekoracją okna a nie tylko mało estetycznym zamiennikiem zasłony.

Również czyszczenie współczesnych żaluzji nie jest trudne – wystarczy nieco staranności i systematyczności, aby żaluzje były zawsze czyste oraz piękne. Warto o nie zadbać tym bardziej, że porządne żaluzje cieszą oczy naprawdę wiele lat, w przeciwieństwie do zasłon czy delikatnych rolet.

Warto też pamiętać o tym, że żaluzje są nieprzeźroczyste – ten produkt doskonale chroni nasze pokoje przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Wiele zasłon tego nie gwarantuje, wiele rolet także nie – najczęściej na ich tle widać kontury, czasem nawet można rozpoznać płeć osoby czy rysy. Z żaluzjami nie ma tego kłopotu, gdyż są zupełnie nieprzeźroczyste i opuszczone na okno, czynią z niego fortecę nie do podejrzenia. To ważne w czasach, gdy naprawdę wysoko cenimy intymność oraz dyskrecję – żaluzje są nam w tym bardzo pomocne.

Reasumując – współczesne żaluzje są piękne, praktyczne i funkcjonalne, łatwo się je zakłada i czyści, są dostępne w naprawdę wielu rozmiarach i wzorach. Dzisiejsze żaluzje cieszą oczy, zapewniając nam pełen komfort oraz poczucie intymności – to naprawdę ważne zalety, które sprawiają, że żaluzje nie są wcale gorsze od zasłon czy modnych dziś rolet.

Licencja: Creative Commons