Surowe wnętrza cieszą się niesłabnącym powodzeniem już od kilku sezonów. Trend skandynawski, opierający się przede wszystkim na prostych formach i monochromatycznych kolorach znajduje swoich zwolenników zarówno wśród dekoratorów wnętrz, jak również osób pragnących modnie urządzić swoje mieszkanie ub dom.

Data dodania: 2015-03-25

Wyświetleń: 1265

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Elementem, który z pewnością decyduje o charakterze pomieszczenia, są wewnętrzne osłony na okna. Wybór odpowiednich rolet lub żaluzji może zdeterminować nastrój panujący w pokoju, warto więc dobrze zastanowić się jaki efekt pragniemy osiągnąć, zanim przystąpimy do zakupów.

 

Kilka wskazówek, o których warto pamiętać

 

O kupnie żaluzji lub rolet często decyduje fakt, czy mają one mieć charakter jedynie dekoracyjny, czy też potrzebujemy dobrej ochrony przed światłem. Kolorystyka stylu skandynawskiego oparta jest przede wszystkim na wszelkich odcieniach bieli i szarości. Jeśli zamontujemy jasne rolety lub żaluzje, pamiętajmy, że muszą być one naprawdę dobrej jakości, aby nie przepuszczały zbyt dużej ilości światła do naszego wnętrza. Jeśli natomiast zależy nam na bardzo delikatnym efekcie, możemy zdecydować się na zainstalowanie rolet półprzezroczystych a dodatkowo zawiesić zasłony, najlepiej z delikatnym wzorem kwiatowym. Wnętrza w stylu skandynawskim bardzo często nie posiadają żadnych osłon na okno, jednak ta opcja może być dla wielu osób zbyt radykalna.

 

Jak się nie zagubić w gąszczu produktów?

 

Obecnie na rynku znajduje się bogata oferta wewnętrznych osłon okiennych. W dużych miastach takich jak Warszawa, czy Wrocław nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem sklepu z dużym wyborem rolet i żaluzji. Zanim pójdziemy do sklepu, dobrze jest zaplanować jakiego produktu poszukujemy, co z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji. Jeśli konsekwentnie dążymy do utrzymania wnętrza w stylu skandynawskim, bardziej odpowiednie wydają się rolety, ewentualnie żaluzje plisowane. Materiałowe osłony będą wyglądały delikatnie, dzięki czemu pomieszczenie zachowa subtelny i lekki charakter. Są też inne rozwiązania, np. czy słyszałeś już o folii elektrycznej na okno?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena