Mazury to przepiękny region Polski, w którym można do woli zażywać czystego powietrza, przestrzeni, krystalicznej wody i nieskażonej natury. Jednak zdarza się, że nasz wymarzony pensjonat na Mazurach zawodzi nasze oczekiwania – co wtedy?

Data dodania: 2011-07-20

Wyświetleń: 1501

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pensjonat_MazuryPozasportowe atrakcje Mazur

Mazury to nie tylko jeziora i lasy – jeśli w trakcie naszego wyjazdu zepsuje się pogoda, wakacje nie muszą być nudne – jest wiele innych opcji. Wybrany przez nas pensjonat na Mazurach stwarza liczne możliwości zabawy, okolica także, niedalekie miasta podobnie – podczas deszczu i niepogody naprawdę możesz świetnie się bawić, oto kilka propozycji.

1. Mazury pełne zabytków

Niepogoda to żadna przeszkoda w zwiedzaniu – wystarczy odpowiedni strój i kilka fajnych namiarów. Mazurskie zabytki są warte zobaczenia – niektóre są wyjątkowo stare i piękne. Na przykład w Węgorzewie możesz zobaczyć odbudowywany po pożarze XIV-wieczny zamek krzyżacki, zaś w Kętrzynie również zamek, ale obecnie przemianowany na muzeum z ciekawymi, regionalnymi zbiorami. W Giżycku warto zobaczyć zrujnowany zamek na wyspie, na którą można dostać się dzięki mostowi obracanemu ręcznie. Obecnie zamek stwarza zagrożenie zawaleniem, znajduje się niemal w całkowitej ruinie i być może masz rzadką okazję zobaczyć go jeszcze w miarę pierwotnym kształcie.

2. Mazury pełne ciekawych miejsc

W Kiepojcach warto obejrzeć prawdziwy rarytas – niezwykły most, przypominający starożytne rzymskie akwedukty. W miejscowości Rapa zobaczysz kolejne cudo – najprawdziwsze piramidy, podobne nieco do tych najsłynniejszych w dalekim Egipcie. Te wyjątkowe, mazurskie piramidy to autentyczne grobowce rodziny Farenheit. We wsi Srokowo turyści chętnie podziwiają niezwykła kamienną wieżę, nazywaną Wieżą Bismarcka. Na Mazurach możesz także spotkać przepiękne, dawne wiatraki – młyny, służące do mielenia zboża na mąki i kasze. Zabytkowe młyny można zobaczyć między innymi w Rynie i Starej Różance.

3. Miejscowe atrakcje

Jeśli nie chcesz ruszać się z pensjonatu, możesz znaleźć sobie atrakcje na miejscu. Nikt nie powiedział, że podczas deszczu nie można spacerować! Wystarczy założyć porządne kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy, aby cieszyć się urokami przechadzek po wspaniale pachnącej deszczem ziemi. W samym pensjonacie możesz oddawać się czytaniu, rozmyślaniom, pisaniu i innym swoim pasjom – być możesz gospodarze pokażą Ci jakieś rodzinne, regionalne pamiątki, nauczą jakiegoś rękodzieła albo po prostu uraczą wspaniałym jedzeniem i opowieściami.

Licencja: Creative Commons