Wsród klientów sklepów detektywistycznych coraz większym uznaniem cieszą się podsłuchy ,które do swojej pracy wykorzystują znaną oraz popularną technologię GSM.

Data dodania: 2011-07-03

Wyświetleń: 1447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie praktycznie globalnego zasięgu skutecznej pracy. Nawet, jeśli znajdujemy się obecnie na drugim końcu świata to w dowolnej chwili możemy zapoznać się z sytuacją panującą w domu, firmie czy innych pomieszczeniach.

Do prawidłowego działania konieczne jest jedynie pokrycie sieci GSM. Podsłuch tego typu to tak naprawdę maksymalnie zminiaturyzowany aparat telefoniczny. W jego wnętrzu kryje się karta SIM dowolnej sieci. W celu uruchomienia podsłuchu wystarczy jedynie nawiązać połączenie z właściwym numerem telefonu. Urządzenie automatycznie odbierze a niezwykle czuły mikrofon przekaże wychwycony dźwięk. Podsłuch GSM nie emituje żadnych dźwięków, nie posiada wyświetlacza ani głośnika.

Wszystko to w celu zmniejszenia ryzyka zdekonspirowania podczas dyskretnej pracy szpiegowskiej. W połączeniu z dyktafonem tworzy on skuteczną broń i narzędzie inwigilacji. Obecnie niemal każda komórka posiada dyktafon. Wystarczy więc w chwili nawiązania połączenia uaktywnić nagrywanie we własnym telefonie. Podsłuchy GSM bardzo łatwo zakamuflować w przedmiotach codziennego użytku. Najpopularniejsze z nich to myszka komputerowa, przedłużacz, gniazdko etc. Do ukrycia wybierane są także urządzenia posiadające zasilanie sieciowe. W takiej sytuacji posiadacz nie musi dbać o odpowiednie doładowanie akumulatorów podsłuchu. Ładowane są one ciągle, a z chwilą wyjęcia z gniazdka działają jeszcze samodzielnie przez okres 10 dni.

W bardzo przystępny sposób można zniwelować koszty eksploatacji. Warto wskazać numer karty SIM jako bezpłatny, przez co nie ponosimy wydatków związanych z pracą podsłuchu. Podsłuchy GSM to rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie są zainteresowane korzystaniem z nadajników radiowych.

Licencja: Creative Commons