Niewyobrażalnie nieodpowiedzialnym jest wyjazd za granicę, bez znaczenia czy do pracy czy celach turystycznych, bez odpowiedniego ubezpieczenia. W razie nieszczęśliwego wypadku lekkomyślna osoba bez ważnej polisy zmuszona będzie pokryć wszystkie koszta związane z pobytem w szpitalu.

Data dodania: 2011-06-24

Wyświetleń: 10533

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W razie najgorszej ewentualności, czyli śmierci osoby nieubezpieczonej całkowity koszt transportu zwłok z zagranicy będzie musiała pokryć rodzina zmarłego. Zaznaczmy od razu, że związane jest to z wieloma formalnościami, a same koszta dochodzą to kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie nie warto więc oszczędzać na ubezpieczeniu podczas wyjazdów. Tym bardziej, że ich ceny wcale nie są wygórowane.

Dwie największe ubezpieczalnie w Polsce, czyli Warta i PZU tak przedstawiają swoją ofertę, jeżeli chodzi właśnie o transport zwłok.

Jeżeli osoba, która uległa śmiertelnemu wypadkowi, lub jej śmierć nastąpiła w sposób naturalny, przed wyjazdem za granicę ubezpieczyła się w Towarzystwie Ubezpieczeń I Reasekuracji Warta S.A, wykupując polisę Warta Travel, wówczas wszystkie koszty związane z transportem jej zwłok do Polski pokrywa właśnie wspomniana ubezpieczalnia. Tego rodzaju usługa świadczona jest przez Wartę już od wielu lat, i od zawsze, jest częścią podstawowego zakresu ubezpieczenia typu assistance. Co więcej, w podpisanej umowie ubezpieczyciel zobowiązuje się do zorganizowania transportu wraz z załatwieniem wszelkich formalności. Możliwe jest samodzielne zorganizowanie transportu zwłok przez osoby najbliższe, lub osoby trzecie, jednak w razie takiej ewentualności, koszty nie mogą przewyższać kosztów jakie opłaca Warta w momencie, gdy sama ubezpieczalnia organizuje wszystko od początku do końca.

Podczas wybierania wariantu ubezpieczenia warto jest skorzystać z innego niż ten najbardziej podstawowy, nawet oferta ze środkowego przedziału okaże się dużo bardziej korzystniejsza. Suma główna ubezpieczenia, którą wybiera osoba ubezpieczająca się, wynosi od dziesięciu do stu tysięcy euro.

Państwowy Zakład Ubezpieczeń oferuje dwa rodzaje ubezpieczeń zagranicznych, są Wojażer i Ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków zagranicą. Niezależnie od tego, jaką sumę ubezpieczenia wybierzemy, w obydwu polisach koszty transportu zwłok, są pokrywane przez Ubezpieczyciela, nawet w najbardziej standardowej ich wersji. Ta najbardziej podstawowa zapewnia zarówno organizację transportu, jak i pokrycie kosztu i załatwienie formalności. Dodatkowo także koszt zakupu trumny, jednak nie przekraczający kwoty będącej równowartością 1250 euro. Jeżeli wybierzemy wariant lux PZU ubezpieczenie pokryje dodatkowo przejazd najbliższych osób (ale także obcych), które ze zmarłym przebywały zagranicą. Podobnie w drugim rodzaju polisy.

Każde tego typu ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów leczenia oraz transport zwłok, w przypadku pewnych nieszczęśliwych okoliczności mających miejsce zagranicą. Dlatego też absolutnie NIE WARTO wybierać się gdziekolwiek bez wykupionej polisy, tym bardziej że „przyzwoite” ubezpieczenie możemy wykupić już za około siedemdziesiąt złotych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena