Komórki rozrodcze jakie produkują kwiaty noszą nazwę pyłku kwiatowego. Siadające na kwiatach owady za każdym razem na swoim ciele przenoszą pewną jego część i w ten sposób kwiaty mogą się rozmnażać. Małe i pracowite pszczoły wykorzystują go jednak do robienia dla siebie pokarmu. 

Data dodania: 2011-06-17

Wyświetleń: 1186

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

  Pyłek kwiatowy, który został już zmodyfikowany przez pszczoły nazywany jest także pierzgą i jego znaczenie jest niezwykle ogromne w medycynie. Pszczoły zbierają pyłek z kwiatów i mieszają ze swoją śliną oraz odrobiną miodu i w ten sposób powstaje pyłek pszczeli. Jest to ogromne źródło różnego rodzaju substancji odżywczych oraz mineralnych i to nie tylko dla pszczół, ale także dla nas ludzi.

Pyłek posiada bowiem bardzo wiele zbawiennych właściwości dla naszego organizmu.

Najpopularniej w medycynie pyłek wykorzystuje się do zwiększania odporności na grypę oraz przeziębienie. Poprzez jego regularne przyjmowanie zwiększamy ilość przeciwciał i tym samym naprawdę skutecznie uodparniamy się przed przeziębieniami.

Oprócz tego pyłek może być doskonałym elementem każdej diety, gdyż dostarcza nam wielu niezbędnych witam oraz białek i aminokwasów, reguluje trawienie naszego układu pokarmowego, wspomaga leczenie wątroby poprzez właściwości detoksykacyjne oraz wzmacnia nasze naczynia krwionośne.

Ciekawą właściwością pyłku pszczelego jest także zmniejszanie głodu alkoholowego.

Dzięki temu jest to świetny lek dla ludzi poddających się terapiom antyalkoholowym. Jest on także ważny dla cukrzyków, gdyż w sposób naturalny pobudza większą produkcję insuliny w organizmie.

 

W medycynie z kolei pyłek ten wykazuje bardzo lecznicze działanie na skórę oraz włosy. Specjalne balsamy na jego bazie w doskonały sposób odżywiają i odmładzają skórę, a także bardzo znacząco przesuwają proces starzenia się skóry.

Z kolei w przypadku włosów pyłek ma działanie przeciwłupieżowe oraz ogranicza bardzo znacząco wypadanie włosów. Inne produkty pszczół są dla naszego ciała oraz organizmu także niezwykle ważne, czego przykładem może być miód.

Licencja: Creative Commons