Pierwszą część artykułu poświęciłam masce paintballowej, jej klasyfikacji, ich wykonaniu i innym ogólnym informacjom. W tej części artykuł opiszę akcesoria do maski, oraz jak je odpowiednio dobrać.

Data dodania: 2011-06-22

Wyświetleń: 2126

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

          Bardzo ważną częścią maski jest szybka. Trzeba o nią szczególnie dbać i warto też zainwestować w odpowiednią. Zarówno wybór maski jak i szybki może być kluczem do udanej zabawy, bądź też katastrofy, i momentu, w którym mógłbyś/mogłabyś spisać grę w paintball na straty. Co byłoby wielkim błędem i szkodą dla Ciebie.
Przy wyborze maski należy się kierować najpierw tym, czy posiada ona wszystkie atesty. Do gry dopuszczane są tylko te markowe, wcześniej testowane.
           Po drugie, maska powinna leżeć na głowie pewnie i wygodnie. Warto też zwrócić uwagę na obszar jaki ona ochrania. Jeśli jesteś np. osobą medialną, rzecznikiem prasowym, to lepiej wybrać taką, która osłania więcej, niż mniej.
Szybka, najlepiej wybrać szybki podwójne, termalne. To jest jedyny pewny sposób na to, by maska nie zaparowała. A co za tym idzie, nie popsuła wrażeń z zabawy, ani też nie obniżyła skuteczności bojowej. Weźmy też pod uwagę, że będąc na polu do paintball ’a nie masz możliwości przetrzeć maski od środka, żeby to zrobić, musisz opuścić pole do gry. To żeby maska nie parowała, czy zachodziła wilgocią, jest bardzo ważne.
W sklep paintballowym, można zakupić specjalne spreje, zapobiegające parowaniu. A nawet wiatraczki, które się montuje do maski. Również służą do tego by ją odparować. Jednak niektóre modele są głośne, przez co przeszkadzają w grze, i mogą zdradzić Twoją pozycję przeciwnikowi.
Do masek można dokupić ochraniacze na uszy. Niektóre modele masek posiadają odpinaną gąbkę. Co jest fajnym rozwiązaniem, bo po grze można wyjąć ją i przepłukać. Jest to wygodne i higieniczne.
Jeśli nie ma się jakiegoś bezpiecznego miejsca do przechowywania maski, tak by się nie zniszczyła, warto zainwestować w pokrowiec na szybki. Bardzo łatwo je porysować i zniszczyć, a nie są one zbyt tanie.
Przy zakupie szyb, można się też kierować kolorem szybki oraz kątem widzenia, jaki nam zapewnia. Oczywiście, im większy kąt tym lepiej. Jeśli sprawa dotyczy koloru, to wcale nie chodzi o szpan: ,,ja mam różowy, a ty zwykły, hahaha, jestem fajny” ;-) Kolory szkieł też mają ważne funkcjonalne zastosowanie. Przede wszystkim, jeśli grasz w słońcu, przy sprzyjających warunkach pogodowych, polecam szybki przyciemniane, ochronią Twoje oczy, i światło nie będzie Cię oślepiać. Szybki bursztynowe i żółte, zastępują okulary strzeleckie, eliminują zjawisko cienia w słoneczne dni i są dobre do leśnych podchodów. Oprócz tego istnieje jeszcze wiele innych kolorów szkieł, ale to trzeba wybierać według własnego uznania. Oczywiście w sklepie paintballowym będzie osoba, która doradzi i pomoże w wyborze odpowiedniej maski i szybki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena