Pytanie odnośnie tego, jak ubrać się na zabawę w paintballa, są jednymi z najczęściej zadawanymi. Wybierając się do firmy organizującej rozgrywki w tę grę zespołową, zwykle otrzymamy kombinezon oraz specjalną maskę na twarz.

Data dodania: 2017-02-08

Wyświetleń: 1868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Strój do paintballa

Pierwszym etapem jest jednak znalezienie informacji odnośnie tego, jaki strój będzie spełniał stawiane wymogi, a nie tylko nasze oczekiwania. Zdecydowani na zabawę, najpierw upewniamy się, że w ogóle dostaniemy kombinezon ochronny. Do tego maską na głowę, która jest dla nas podstawą zabezpieczenia. Kobiety powinny chronić dodatkowo klatkę piersiową. Zwykle otrzymują osłonę na tę część, do wypożyczenia, jednakże i w tym wypadku lepiej się upewnić na co można liczyć, a co trzeba samemu sobie zapewnić.

 

O ile na ubranie ochronne zwykle możemy liczyć, o tyle trzeba pamiętać, że znaczenie ma również to, co założymy bezpośrednio na ciało. Podczas zabawy nie da się uniknąć zabrudzenia kolorową farbą z żelatynowych kulek, ale to nie wszystko. Paintball zwykle odbywa się w terenie, gdzieś pomiędzy lasami. Drzewa, krzaki, wystające gałęzie czy też kamienie. Nietrudno o zahaczenie, rozerwanie ubrania, a nawet jakiś upadek. Błoto, trawa, zróżnicowany teren to także zabrudzone obuwie. Nasz ubiór powinien być zatem nie tylko wygodny. Musimy liczyć się z tym, że na co dzień nie nada się już do użytkowania, a być może zajdzie potrzeba wyrzucenia niektórych elementów odzieży, jeśli nasza gra potoczy się dość intensywnie.

 

Buty muszą być przystosowane do przemieszczania się w terenie. Najlepiej, by miały wysoką cholewkę i dobrze trzymały w kostce. To gwarancja uniknięcia urazów. Muszą być również dobrze dopasowane, by stopa trzymała się w miejscu, a nie przemieszczała. Taka niewygoda ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo zabawy, ale również na komfort poruszania się w terenie, tempo przemieszczania się i ewentualne zwycięstwo lub przegraną. Buty kolejno muszą być odporne na wilgoć i inne warunki związane z zabawą w terenie.

 

Zarówno latem, jak i zimą możemy mieć pewien problem z dobraniem odzieży. W upale trudno o grube ubranie. Z kolei zimą zbyt dużo warstw odzieży spowoduje krępowanie ruchów, a swoboda podczas gry jest bardzo ważna. Doskonale sprawdza się ubiór na cebulkę i odzież wykonaną z bawełny. Można również zapytać organizatora, na ile gruby jest kombinezon, który dostaniemy na miejscu. W ten sposób łatwiej dobierzmy ubranie pod kombinezon.

 

Warto postawić również na ubiór w kamuflażu. W kolorach, które pozwolą łatwiej ukryć się w terenie, gdy trzeba kryć się przed przeciwnikiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena