Zdrowy pomysł z Finlandii Z Skandynawii pochodzi oczyszczająca, regenerująca i usprawniająca nasze organizmy sauna, z Finlandii i starej Szwecji. Zapewnia nam też odnowę leczniczą, biologiczną organizmu.

Data dodania: 2011-05-22

Wyświetleń: 1777

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do naszej dyspozycji więc pozostają sauny mokre, suche oraz parowe tureckie. Wspomagają nasze serca, usprawniają płuca, hartują ciało. Tak więc można ją stosować w celach zarówno leczniczych, jak i kosmetycznych.

 

Zabiegi w saunie grzeją ciało gorącym, suchym powietrzem, jednocześnie dostarczając mu wilgotności, a i ochładzając. Stanowi to popularny obecnie sposób na relaks, możemy się odprężyć i zregenerować siły. Jest to osiągalne nie tylko w ośrodkach spa, ale i w sanatoriach czy też prywatnych obiektach zdrowotnych.

 

Przy takich zabiegach w saunie należy pamiętać o kontaktowych soczewkach, zdjęciu wszelakich ozdób, ciepłym natrysku. Wszelkie te czynności konieczne są, aby zatkać pory, a następnie osuszyć skórę.

 

W saunie mamy możliwość usiąść na paru drewnianych ławach, pamiętajmy, że im wyżej tym bardziej gorąco. Temperatura przy suficie potrafi dojść do 100◦ nawet.. Dlatego też nie korzystajmy z takich przyjemności w pojedynkę, dla własnego również bezpieczeństwa.

Należy także pamiętać o zaczerpnięciu świeżego powietrza, zastosowaniu zimnego orzeźwienia wodą, uzupełnieniu płynów i odpoczynku. Ponieważ istotę zabiegu stanowi właśnie poprawne przegrzanie i ochłodzenie organizmu. Intensywność tych zabiegów sprzyja usunięciu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Poprawia się nasza gospodarka tlenowa, reguluje praca serca i obniża ciśnienie krwi.

Wzrasta także odporność organizmu. Nasze ciało pozostaje pobudzone i odpręża się zarazem, zmniejsza agresywność, także korzystanie z sauny pozytywnie wpływa na naszą kondycję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena