Budując listę na autoresponderze zgodnie z polskim prawem musisz wymagać zgody na zapisanie. Najczęściej robi się to za pomocą potwierdzenia zapisania, tzw. double-opt-in . Wiele osób jednak nie potwierdza zapisania. Często oznacza to, że informacja o potwierdzeniu nie zachęca wystarczająco do zrobienia tego.

Data dodania: 2011-05-14

Wyświetleń: 1570

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niech strona i email wymagające potwierdzenia wyglądają jakby już zaraz miały dać to, czego oczekuje osoba zapisująca się.

Zamiast: „Proszę o potwierdzenie” napisz w wiadomości „Oto twój poradnik” i niech to będzie jednocześnie link do potwierdzenia, który od razu wyświetla stronę z poradnikiem. W wiadomości, aby być zgodnie z prawem, dodaj też, że kliknięcie oznacza zgodę na otrzymywanie kolejnych wiadomości (z linkiem do polityki prywatności).

Podobnie zrób też wcześniej, zaraz po zapisaniu się takiej osoby. Wyświetl jej stronę, która pokazuje, że już tylko mały krok dzieli ją od otrzymania dostepu do tego, co ją interesuje. Zrób wszystko aby zajrzała do swojej skrzynki emailowej jak najszybciej.

Dziś wszyscy otrzymujemy coraz więcej emaili. Jeśli na twój email z potwierdzeniem osoba zapisująca się nie zareaguje od razu, to może on zniknąć w powodzi kolejnych wiadomości i w ten sposób zmniejsza się szansa na jego potwierdzenie.

Pamiętaj, że nie we wszystkich autoresponderach da się wykorzystać niniejszy sekret w praktyce. Generalnie możliwość dowolnej modyfikacji sposobu wyświetlania wiadomości potwierdzającej masz tylko w przypadku autoresponderów na wasnym hostingu. W przypadku usługowych autoreponderów, gdzie płacisz za używanie aplikacji na cudzym serwerze, właściciel aplikacji musi zabezpieczać się przed ryzykiem obchodzenia prawa przez użytkowników. Kiedy masz autoresponder na wlasnym hostingu bierzesz pełną za niego odpowiedzialność i tym samym masz większe możliwości modyfikacji jego działania.

Na koniec podaję przykład wiadomości zwiększającej konwersje i szybkość potwierdzenia zapisania:

Temat: [IMIĘ], oto wideo z instrukcją “Temat”

Witaj [IMIĘ]

Oto obiecane wideo z instrukcją:
[LINK POTWIERDZAJĄCY]

Klikając w ten link potwierdzasz
jednocześnie, że to właśnie
na adres [EMAIL]
chcesz otrzymywać informacje odnośnie
...

Klikając wyrażasz zgodę
na otrzymywanie ode mnie
informacji, zgodnie z zasadami
podanymi na stronie
...

Jeżeli nie chcesz niczego więcej oglądać
i ode mnie otrzymywać, to po prostu
zignoruj tę wiadomość.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Twoje Imię i Nazwisko

Licencja: Creative Commons
0 Ocena