Komin spełnia bardzo ważne funkcje w codziennym użytkowaniu każdego domu. Jest niezbędny dla sprawnego i prawidłowego funkcjonowania systemu grzewczego, dlatego  należy o niego dbać z niezwykłą starannością i regularnością.

Data dodania: 2011-04-14

Wyświetleń: 6105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ta opieka powinna przejawiać się corocznym przeglądem dokonywanym przez kominiarza, ewentualnie, co jakiś czas, należy przeprowadzić czyszczenie komina. Ze względy na to, że komin pracuje niemal codziennie i jest niezbędny w każdym budynku, dbając o estetykę całej posesji i pod tym względem trzeba mu zapewnić należyty wygląd. Ostatnio bardzo popularny stał się marmolit kładziony na kominy. Nie ma znaczenia czy jest to tradycyjny komin, czy systemowy, jego podłoże w miejscu łączenia z dachem powinno zawierać blacharskie obicie. Reszta wykończenia zależy od gustu właścicieli. Niektórzy poprzestają na zaciągnięciu komina klejem, inni decydują się na bardziej estetyczne rozwiązania np. marmolit czy klinkier.

Marmolit na komin – zalety

Marmolit to naturalne kruszywo, które dzięki specjalnej technice nakładania tworzy dekoracyjną masę, ściśle przylegającą do podłoża. Dobrze położony może służyć w nienagannym stanie przez wiele lat. Marmolit zalecany jest do dekorowania cokołów, kolumn, kominów czy podmurówek. Dzięki ładnemu wyglądowi, prostej konserwacji oraz trwałości marmolit znalazł zwolenników wykańczania nim powierzchni pionowych wewnątrz domów np. ścian klatek schodowych, korytarzy czy wiatrołapów. Marmolit jest masą odporną na mróz i działanie innych warunków atmosferycznych. Obecnie markety budowlane dysponują szerokim asortymentem tego materiału, można wybierać wśród wielu kolorów oraz grubości  (marmolit gruboziarnisty, średnioziarnisty i drobnoziarnisty). Dzięki swoim licznym zaletom marmolit jest uważany za najbardziej opłacalny materiał dekoracyjny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena