Kwas glikolowy jest często stosowany w kosmetyce ze względu na swoje szerokie działanie. Wchodzi też w skład peelingu glikolowego, który daje bardzo dobre rezultaty i cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystywany bywa również w medycynie ze względu na swoje lecznicze właściwości.

Data dodania: 2011-03-16

Wyświetleń: 3041

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Regularne stosowanie kwasu glikolowego poprawia elastyczność naszej skóry i sprawia, że odbudowują się włókna sprężyste. Można zaobserwować też zwiększoną produkcję włókien kolagenu mukopolischarydów, dzięki czemu dochodzi do spłycenia zmarszczek i długotrwałej poprawy elastyczności i ogólnej kondycji skóry.

 Dla kogo

Wskazaniem do stosowania kwasu glikolowego jest pojawienie się trądziku, zmarszczek, blizn lub plam, które chcemy usunąć lub ogólne wysuszenie skóry. Największa zaleta kwasu glikolowego to, możliwość poprawiania kondycji skóry w każdym wieku. Jest dostępny w różnych stężeniach, gdyż właśnie od stężenia zależy odpowiednie jego działanie i efekt. Daje to więc możliwość dostosowania dawki zależnie od typu skóry, zaburzenia i oczekiwanego efektu.

Stosowanie tego zabiegu pozwala utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, utrzymuje jej odpowiednie nawilżenie, dzięki czemu jest mniej podatna na szkodliwe czynniki i wolniej się starzeje. Zabieg z kwasem glikolowym daje dobre efekty w walce z trądzikiem gdyż zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i zamykają rozszerzone pory. Ponadto zapobiega ponownemu powstawaniu stanów zapalnych i przeciwdziała pojawianiu się blizn.

Używając kwasu nie tylko zapobiegamy powstawaniu nowych blizn, ale również możemy pozbyć się tych plam i przebarwień, które już mamy. Stosując kwas glikolowy można pozbyć się chociażby starych blizn po trądziku, plam powstałych przez działanie promieni słonecznych i piegów. Kwas ten wspomaga również działanie innych preparatów, dlatego jego używanie w trakcie kuracji Anti-Ageing jest jak najbardziej wskazane.

 Pielęgnacja po zabiegu

Kiedy już zdecydujemy się na peeling glikolowy skóra będzie podrażniona, kilka godzin może utrzymywać się niewielki rumień, uczucie ściągnięcia skóry i mogą pojawić się małe strupki. Mimo iż po takim zabiegu nie potrzeba długotrwałej rekonwalescencji, trzeba odpowiednio o naszą skórę zadbać. Przede wszystkim nie należy dodatkowo podrażniać jej makijażem, lepiej odczekać przynajmniej dobę. Trzeba też pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i stosowaniu kremu z filtrem. Na miesiąc powinniśmy też zapomnieć o opalaniu. I najważniejsze – pod żadnym pozorem nie wolno drapać swędzących miejsc.

 Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że kwas glikolowy ma zbawienny wpływ na naszą cerę, nie każdy powinien korzystać z tego zabiegu. Stanowczo odradza się wykonywanie go jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Przeciwwskazaniem jest też alergia, skłonność do powstawania bliznowców, opryszczka i choroby autoimmunologiczne. Przed zabiegiem nie można się opalać, stosować depilacji, preparatów podrażniających skórę. Dzień przed zabiegiem również mężczyźni nie powinni się golić. Poważną przeszkodą w wykonaniu peelingu glikolowego jest przyjmowanie leków zawierających witaminę A.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena