Wirtualizacja, która jeszcze jakiś czas temu pojmowana była przede wszystkim w aspekcie technologicznym, dziś rozprzestrzeniła się także na sferę działalności biznesowej.

Data dodania: 2011-03-03

Wyświetleń: 1730

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ciągu ostatniego roku na polskim rynku pojawiło się wiele nowych firm, które zajmują się prowadzeniem tak zwanych „wirtualnych biur”, inaczej nazywanych e-biurami. Pierwsza która powstała istnieje właśnie od roku, a o jej prężnym rozwoju świadczyć może fakt, iż obecnie planuje się otwarcie już trzeciej jej filii w kraju.

Oferta firm zajmujących się prowadzeniem wirtualnych biur kierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, ale także do firm posiadających niewielki budżet lub tych, które starają się obniżyć koszty własne.

Wirtualne biuro jest usługą polegającą na wynajęciu adresu, pod którym zarejestrowana będzie nasza działalność. Możemy zatem zyskać prestiżową lokalizację siedziby naszej firmy w jednym z centrów biznesowych, w momencie kiedy fizycznie prowadzić będziemy własny biznes w domu, w niewielkiej miejscowości. Kolejnym plusem jest znaczna redukcja kosztów wynajmu pomieszczeń biurowych oraz tych, związanych z zatrudnieniem pracowników.

Poza wynajęciem adresu dla firmy wirtualne biura oferują także indywidualny numer telefonu, faksu, adres e-mail, a także cały wachlarz usług świadczonych przez tradycyjny sekretariat. Odbiór oraz przesyłka korespondencji zarówno mailowej, jak i listownej, odbieranie telefonów, a ponadto doradztwo z zakresu prawnego oraz księgowości. Krótko mówiąc wszystko, czym zajmować powinna się wysoce wykwalifikowana sekretarka. Nie zapominajmy bowiem o tym, że mimo iż same biura są wirtualne to ich pracownicy jak najbardziej rzeczywiści.

Zdaniem ekonomistów, tego typu rozwiązania są bardzo korzystne również dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą przy jak najniższych kosztach. Ich zdaniem tego typu rozwiązania są bardzo przyszłościowe. Warunkiem jest jedynie odpowiedni poziom świadomości kontrahentów, na temat tego, czym jest wirtualne biuro oraz w jaki sposób możliwe jest kontaktowanie się z przedstawicielami firm posiadających właśnie taką obsługę biurową.

Co ciekawe, mimo licznych korzyści posiadania wirtualnego biura, najbardziej sceptyczni są właśnie sami przedsiębiorcy. Według nich różnica między prowadzeniem interesów poprzez kontakt osobisty z klientem, a za pośrednictwem Internetu jest kolosalna.

Mimo tego usługa wirtualnych biur staje się w Polsce coraz bardziej popularna.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena