Tytuł może być nieco mylący dla niektórych, bo nie będziemy tutaj opisywać jak napisać stronę internetową, ale w jaki sposób ją planować i projektować. Nie można tak po prostu siąść do komputera, włączyć edytor HTML i zacząć pisać kod. Najpierw należy mieć wizję naszej witryny.

Data dodania: 2011-02-13

Wyświetleń: 1917

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpierw musimy, jak już pisałem, mieć w swojej głowie ogólny zarys projektu naszej witryny. Czyli to, do czego ma ona służyć i co będzie przedstawiać. Jest to bardzo ważny etap, któremu webmaster powinien poświęcić nieco więcej czasu.

Kolejna ważna sprawa przy tworzeniu stron jest zebranie potrzebnych materiałów. Czyli jakieś zdjęcia, teksty i inne elementy, które okażą się pomocne przy projektowaniu wyglądu i treści witryny. Te wszystkie materiały najlepiej jest posegregować, aby później łatwiej było nad wszystkim zapanować.

Webmaster musi także pamiętać o dobrym rozmieszczeniu elementów nawigacji. Każdy użytkownik strony będzie chciał szybko dotrzeć do informacji i na pewno nie będzie chciał tracić swojego cennego czasu na długie szukanie potrzebnych treści. Należy przy tym pamiętać, że najlepiej sprawdzają się standardowe schematy. Jeżeli użyjemy niestandarowego systemu nawigacji, użytkownik będzie tracił niepotrzebnie czas na naukę jego obsługi, co u niektórych moze spowodowac frustrację i w efekcie opuszczenei strony.

Innym ważnym aspektem tworzenia swojego serwisu jest wybór technologii, jakie tam będą wykorzystywane. Czy też będzie to sam HTML i CSS, czy też może strona będzie zawierać elementy PHP lub JavaScript. To już zależy od specyfikacji strony oraz możliwości jakie posiada sam webmaster.

Pamiętajmy również o tym, aby później mieć jakiś plan rozwoju swojego serwisu. No chyba, że chcemy, aby zginął w sieci jako kolejny niewypał, który tylko świetnie się zapowiadał.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena