Posiadasz własną firmę, ale stworzenie strony internetowej promującej własny biznes odkładasz z miesiąca na miesiąc? Nie wiesz od czeg orozpocząć i jakiego wykonawcę wybrać? Nieważne czy będzie to firma zajmująca się tworzeniem stron czy webmaster freelancer, ważne aby wprowadzili cię oni w tematykę projektowania stron www.

Data dodania: 2010-07-20

Wyświetleń: 1852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Posiadasz własną firmę, ale stworzenie strony internetowej promującej własny biznes odkładasz z miesiąca na miesiąc? Nie wiesz od czego rozpocząć i jakiego wykonawcę wybrać? Nieważne czy będzie to firma zajmująca się tworzeniem stron czy webmaster freelancer, ważne aby wprowadzili cię oni w tematykę projektowania stron www. Zrozumiałe jest, że nie każdy musi się znać na wszystkim. Dlatego powstał ten artykuł, aby wyjaśnić kwestie najprostsze, ale o które zwykle nikt nie pyta, bo nie chce ujawnić swojej niewiedzy w tym temacie. Poniżej opiszę rzeczy niezbędne przy podejmowaniu decyzji przed którymi prędzej czy później każdy, kto decyduje się na projektowanie stron www, będzie musiał stanąć.

Pracując jako webmaster spotykam w swojej pracy różnych ludzi, którzy dostrzegają potęgę internetu i możliwości jakie daje inwestycja w strony internetowe i e-sklepy. Potrzeba jednak wielu godzin rozmów i konsultacji, aby ostatecznie powstał projekt spełniający założenia i wymogi wymagającego zleceniodawcy. Na początek warto wspomnieć o tym, że do uruchomienia własnej strony www wymagana jest domena internetowa i serwer. Domena to nic innego jak adres w sieci, który identyfikuje stronę www w wirtualnej przestrzeni, a serwer stanowi przestrzeń na komputerze stale podłączonym do internetu i wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie.

Zarówno serwer, jak i domenę rejestruje się u pośredników, którzy świadczą usługi tzw. hostingu, czyli utrzymania danych na serwerach. Rejestratorzy domen często oferują także usługi w zakresie poczty elektronicznej. Jeżeli chcesz skorzystać z moich usług, ale Twoja firma znajduje się na drugim końcu Polski, nie martw się. Pamiętaj, że wiele spraw możemy załatwić mailowo i telefonicznie, także przeprowadzać szkolenie z systemu zarządzania treścią (na przykład przy użyciu skype).

Kolejne kwestie: ile trwa tworzenie stron www i od czego zależą rozbieznośi w cenach? Otóż powodem jest wiele czynników. Profesjonalne strony internetowe tworzone są w taki sposób, aby jak najlepiej zaspokajały potrzeby projektowe zleceniodawcy. Cena jest powiązana ze stopniem skomplikowania projektu. Tak naprawdę każdy projekt www wymaga indywidualnego podejścia i wyceny. Dodatkowo cena wzrasta, jeśli przyszły posiadacz strony www chce zainwestować w system do samodzielnej edycji treści, który pozwoli na samodzielną edycję treści na stronie.

Pamiętając o znanym powiedzeniu, że czego nie ma w internecie to nie istnieje, wychodzimy z założenia, że warto zainwestować w strony internetowe, ponieważ interent jest najważniejszym źródłem poznania naszeych usług przez potencjalnych klientów

Licencja: Creative Commons
3 Ocena