Skoro jesteśmy w temacie stron internetowych, dzisiejszy artykuł poświęcę na omówienie tego, w jaki sposób samemu można wykonać prostą stronę internetową. Pierwszy i najgłówniejszy czynnik to: dobre chęci, wiara w swoje możliwości i samozaparcie - reszta przyjdzie sama.

Data dodania: 2014-08-15

Wyświetleń: 1012

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tworzenie stron internetowych - zrób to sam!

Jeżeli chcemy stworzyć e-wizytówkę firmy, czyli stronę internetową (nie mylić ze sklepem!), należy zastanowić się nad jej kolorystyką. Odgrywa ona bardzo ważną rolę, ponieważ delikatnie sugeruje czego możemy spodziewać się po witrynie. Już tłumaczę w czym leży szkopuł: jeżeli prowadzimy salon ślubny, to nie wykonamy strony w kolorze purpury... Natomiast jeśli ma być to dom pogrzebowy, to nie użyjemy grafiki o jasnych, pastelowych kolorach, a główne motto: „I powiozą windą do nieba”. Nie należy przechodzić z jednej skrajności w drugą. Kolor grafiki musi być zbliżony do działalności jaką prowadzimy. Następna wytyczna to logo i czcionka. Głównie logiem jest nazwa firmy, natomiast czcionka również musi nawiązywać do zawartości strony. Pociągnę dalej przytoczony przykład: salon ślubny nie będzie miał „ciosanych”, kanciastych liter, a dom pogrzebowy zwiewnych zawijasów. Czy teraz rozumiecie na czym wszystko się opiera?

Gdy mamy omówione rzeczy „kosmetyczne” należy wybrać odpowiednią platformę np.: JOOMLA, na której będzie znajdować się nasza strona. Jest to program do prostej obsługi witryn internetowych. Za jego pomocą możemy umieszczać codziennie aktualne informacje, prowadzić rozmowy z klientami, zmieniać strukturę strony. Zapewnia bezpieczeństwo, przyjazny adres URL (wsparcie dla wyszukiwarek internetowych), bardzo proste kopiowanie i przenoszenie artykułów między sekcjami, archiwum, system pomocy, dostępnych ponad 50 wersji językowych, wewnętrzne statystyki, obsługa bannerów reklamowych, itp. Do prowadzenia strony w omawianym programie potrzebne są: własna domena (nazwa strony), baza danych serwisu, pakiet Joomla, który należy rozpakować i umieścić pliki na serwerze, a następnie uruchomić kreatora instalacji. Jeżeli chodzi o grafikę, to w Internecie znajdują się darmowe szablony. Wystarczy je ściągnąć i zainstalować na serwerze.

Program Joomla jest niezwykle prosty w obsłudze. Aby korzystać z możliwości jakie daje, nie musisz być programistą ani zatrudniać sztabu ludzi. Z obsługą i prowadzeniem strony, z pewnością poradzisz sobie sam.

Po wyborze czcionki, grafiki i zainstalowaniu platformy przychodzi czas na miejsce na serwerze. Ups... powinnam o tym powiedzieć na samym początku. Przecież potrzebujemy najpierw najlepszego hostingu nim zabierzemy się za tworzenie strony. Musimy zadać sobie pytanie jaka pojemność miejsca będzie nam potrzebna (czy na naszej stronie będzie dużo czy może mniej treści). Następnie porównajmy oferty kilku dostawców i wybierzmy tę odpowiednią.

Ostatnia rzecz jaka została to radość z odnoszonych sukcesów i pozyskiwania nowych Klientów. Zatem życzę owocnej pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena