Internet daje wiele mozliwości zarówno dla tych, którzy wyszukują informację jak i tych zamieszczających ją. Dużo opracowań z dziedziny marketingu zajmuje się właśnie prezentacją w internecie.

Data dodania: 2011-01-16

Wyświetleń: 2844

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ja jednak nie będę przedstawiać tu wypływających z nich wniosków i zaleceń, ale zwyczajnie jak przeciętny internauta odniosę się do tego jak reaguję na sposób rezentacji informacji w internecie. Ponieważ zajmuję się tworzeniem stron internetowych staram się obserwować swoje reakcje na to jak przeglądam i wyszukuję wiadomości, usługi, co chętniej i częściej czytam, oglądam. Czytam też różne opracowania na ten temat. Obserwacje takie służą mi później w mojej pracy i dzięki nim mogę lepiej wykonywać swoje obowiązki. Ze względu na ogrom informacji staramy się przeglądać internet jak najszybciej i często nie zawieszamy wzroku na treściach nieciekawie prezentowanych, pozbawionych urozmaicenia jakim jest bez wątpienia grafika i zdjęcia.

Dobrze jeśli do takiego celu mamy dostęp do dobrych zdjęć, lub możliwości ich zrobienia. Czasem jednak nie ma czasu na gromadzenie własnej biblioteki lub zwyczajnie nie ma na to warunków, wtedy warto wiedzieć o darmowych źródłach zdjęć dostępnych na dogodnych warunkach.

Naturalnie nie będą to zdjęcia unikalne i czasem mogą być kiepskiej jakości, ale zawsze jest coś na dobry początek lub do zastosowania na jakiś czas. Poniżej przedstawiam listę miejsc z darmowymi zdjęciami, z krótkimi opisami, głównie pod względem warunków licencji.

Zbiory darmowych zdjęć

 StockXCNHG - Free Photo Site Galeria SXC zawiera beapłatne zdjęcia gromadzone przez ludzi z całego świata. Po zarejestrowaniu sie możemy wykorzystywać zgromadzone tam zdjęcia i grafiki, przesyłać własne, komentować i dyskutować o nich na forum. Zdjęcia mają 4 rodzaje licencji od zupełnie bez udziału autora, przez konieczność powiadomienia, aż po konieczność pozwolenia na publikację.
 

MorgueFile - Free Stock Photos Zbiory darmowych zdjęć dostępne bez rejestracji. Zdjęcia z możliwością wykorzystania w komercyjnych projektach, po zarejestrowaniu się w serwisie istnieje możliwość dodawania własnych grafik i omawiania ich na forum.
 

StockVault - Free Stock Photos Zbiory dostępne bez rejestracji. Po zarejestrowaniu się możliwość dodawania własnych zdjęć i zarabiania na nich między innymi za pośrednictwem AdSense.
 

Unprofound - Free Stock Photos Zdjęcia dostępne bez rejestracji. Serwis wygodny dla projektantów - umożliwa stworzenie własnego portfolio po rejestracji.
 

Free Range Stock - Free Photos Nie Royalty Free, Totally Free tej stronie oferowane są fotografie o wysokiej rozdzielczości, zdjęcia free i tekstury, wszystkie obrazy z rozdzielczością co najmniej 2400 x 1600 pikseli. Wszystko co trzeba zrobić to zarejestrować się na bezpłatne członkostwo.
 

Pikwizard.com  - obszerna baza zdjęc oraz materiałów wideo. Rejestracja nie jest wymagana tylko o zapoznanie się z Warunkami Użytkowania przed pobraniem. Wszystkie zdjęcia są wysokiej jakości JPEG, łatwe do znalezienia z funkcji Wyszukiwanie zaawansowane.
 
 Free Stock Photos - Free Photos Zdjęcia osobistego lub komercyjnego zastosowania. Warunki licencji wymagają podania źródła zdjęcia.  

Photo Rack - Free Photo Site Zdjęcia dostępne bez rejestracji z możliwością wykorzystania jako elektroniczne pocztówki.

ImageBase - Free Stock Photos Wygodnie skatalogowana baza zdjęć do wykorzystania komercyjnego bez rejestracji.

  Abstract Influence - Free Photos Galeria zdjęć z forum dla entuzjastów fotografii. Niewygodny sposób wyszukiwania - wyniki bez miniatur zdjęć.
 
  Free Pixels - Free Photos Strona oferuje bezpłatne o wysokiej rozdzielczości zdjęcia do użytku osobistego lub w firmowych projektach. Wysokiej jakości tła, sztuka cyfrowa i zdjęcia. Nie wymaga rejestracji.
 

Free Images - Free Stock Photos Zdjęcia dostępne do wykorzystania w projektach komercyjnych. Konieczność podania źródła zdjęć.
 
  Open Photo - Free Stock Photos Zdjęcia i grafiki w różnych rozdzielczościach. Dostęp do ściągania zdjęć bez rejestracji.
 
  Free Media GOO - Free Photos Strona stworzona i prowadzona przez programistów dla programistów, z naciskiem na dostępność. Aby korzystać z obrazów, nie trzeba nic więcej niż zwykłe pobranie.
 

Texture Warehouse - Free Photos Galeria tekstur, wszystkie zdjęcia na licencji Creative Commons.
 
  NASA - Free Planet Photos Zdjęcia do wykorzystania w projektach komercyjnych

Licencja: Creative Commons