Otóż można zrobić szybko i łatwo własną stronę dzięki oprogramowaniu CMS. I nie piszę tu o opcji płatnej, tylko po prostu o darmowej. Tak, właśnie, możesz zainstalować sobie CMS-a darmowego na hostingu i tworzyć profesjonalne witryny. Chcesz mieć bloga? Też nie ma problemu!
Co to jest w ogóle ten CMS?
Jest to system zarządzania treścią przeznaczony do tworzenia i obsługi witryny internetowej. Brzmi skomplikowanie? Jest to dynamiczny system, który pozwala w bardzo prosty sposób dodawać treści, aktualizować je w formie strony internetowej czy bloga. Systemy zarządzania treścią posiadają zaplecze, z którego mamy kontrolę nad własną witryną. Możemy ją edytować z zaplecza, dodawać kolejne elementy, śledzić użytkowników, zmieniać szatę graficzną, aktualizować i również mamy wiele innych możliwości do dyspozycji. Możemy tworzyć samodzielnie rozbudowane sklepy internetowe, serwisy ogłoszeniowe, portale tematyczne. Możesz nawet zrobić kolejny serwis na wzór You Tube. To jest również świetne, że możemy tego dokonać w krótkim czasie! Szybko i łatwo!
Najlepszymi CMS-ami są Joomla i system blogowy WordPress, dostępne na licencji GNU, czyli za darmo :)
Nasz Joomla jest bardzo rozbudowany i daje nieograniczone możliwości budowania profesjonalnych serwisów internetowych. Natomiast Wordpress pozwala nam tworzyć rewelacyjne blogi. Kolejnym atutem jest to, że skrypty te są świetne w pozycjonowaniu. Chcesz być zauważony w sieci, prawda?
To jest super, że nie musisz być specjalistą w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Paroma kliknięciami możesz stać się twórcą profesjonalnego serwisu.
Więc, aby zrobić w prosty sposób stronę internetową, potrzebujemy:
Hosting – czyli miejsce na naszą stronę internetową, gdzie po prostu wgramy sobie pliki naszej strony czy pakiet instalacyjny CMS-a
Domena – adres naszej strony internetowej. Każda strona musi mieć adres, czyli np. nazwadomeny.pl Podpinamy domenę pod nasz hosting.
Oprogramowanie CMS (skrypt) - ładujemy na serwer naszego hostingu i instalujemy.
Wiadomo, że za hosting i domenę trzeba zapłacić. Jest wiele osób, które chcą miec wszystko za darmo. Dlatego też istnieje i dla takich opcja darmowa.
Ale pamietaj! Większość darmowych hostingów narzuca niechciane reklamy, które wręcz przeszkadzają czytelnikom. Strona ładuje się wolno, co jest spowodowane małym transferem danych. Adres internetowy, czyli nazwa domeny, posiada dodatkowe końcówki typu: nazwastrony.darmowyhosting.pl – nikt tego nie będzie traktował zbyt poważnie. Nie będzie także sprzyjać pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach.
Jeśli chcesz tworzyć profesjonalne strony, niestety, potrzebna jest niewielka inwestycja, to już zależy od Ciebie.
Tak więc, nie zwlekaj i zacznij działać.