Drupal jako środowisko open source oferuje swoim użytkownikom możliwość instalacji wielu ciekawych rozszerzeń. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić przegląd najważniejszych modułów do tego CMSa. 

Data dodania: 2017-07-31

Wyświetleń: 415

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Login Destination

Moduł, dzięki któremu ustalimy stronę, na którą zostanie przeniesiony użytkownik bezpośrednio po zalogowaniu. Standardowo jest to strona z profilem danego użytkownika, co nie jest przyjemnym rozwiązaniem.

Security Review

Moduł sprawdza czy strona nie zawiera żadnych błędów, które wpływają na bezpieczeństwo witryny. Jest prosty w użyciu, ponieważ wystarczy go zainstalować, włączyć i nacisnąć przycisk Run checklist.

Moduł Image

Moduł służący do wgrywania obrazków na witrynę oraz odpowiedniego ich skalowania. Do każdego obrazka możemy dodać tytuł oraz opis. Wraz z modułem Image instalowany jest moduł Image Gallery, który pozwala tworzyć proste galerie.

Moduł Content Construction Kit – CCK

Dzięki temu rozszerzeniu mamy możliwość tworzenia bardziej skomplikowanej treści na stronie. Pozwala dodawać niestandardowe pola na stronę. Przykładowo prowadząc sklep internetowy oparty na Drupalu możemy dodać pole Cena.

Moduł Chaos Tool Suite

To zestaw bibliotek i narzędzi wymaganych do działania sporej części modułów Drupala.

Moduł Google Analytics

To moduł pozwalający na umieszczenie na swojej stronie kodu śledzącego z Google Analytics. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie analizować ruch na swojej stronie oraz zachowanie użytkowników.

Moduł XML Sitemap

Moduł umożliwiający stworzenie mapy witryny w postaci pliku XML oraz wysyłanie tej mapy do wyszukiwarek, co ułatwi robotom poruszanie się po naszej stronie.

Moduł Page Title

Moduł dający użytkownikowi pełną kontrole nad tytułami stron oraz umożliwia ustalenie wzorców, dzięki czemu nowo powstałe strony będą miały automatycznie nadawany tytuł. Tytuł strony to inaczej meta title, co wpływa na czytelność witryny oraz ma ogromne znaczenie dla przeglądarek, gdyż to właśnie to wyświetli się w wynikach wyszukiwania.

Moduł Administrator Menu

Prosty moduł udostępniający polepszoną wersję górnego paska nawigacyjnego w panelu administracyjnym.  

Moduł Search404

Dodatkowa wyszukiwarka, która w przypadku nie znalezienia strony przez użytkownika wyświetli wyniki powiązane z wpisaną wcześniej frazą. Przykładowo, jeżeli użytkownik będzie szukał strony pod adresem stronadrupal.pl/jak-zawiazac-buty i jej nie znajdzie to wyświetlą mu się wpisy/podstrony, na których zostały znalezione frazy jak, zawiazac oraz buty. Dzięki czemu użytkownik może znaleźć to czego wcześniej szukał.

Licencja: Creative Commons