Każdy z nas często staje przed pozornie prostym zadaniem - kupnem prezentu. Co więc zrobić aby uśmiech na twarzy osoby, której go wręczamy nie był wywołany tylko przez grzeczność?

Data dodania: 2010-11-21

Wyświetleń: 1204

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybór prezentu z pozoru może wydawać się sprawą prostą, jednak przypomnij sobie ile to razy poszukiwanie odpowiedniej rzeczy zajęło Ci dużo czasu. 

W dzisiejszych czasach sprawa i tak jest o niebo prostsza niż kiedyś. W dobie komputerów jesteśmy w stanie przeglądać produkty bez wychodzenia z domu - czyli szybciej. Nie wspominając już o niesamowicie szerokiej gamie produktów. Wybór prezentu niewątpliwie jest zależny od okazji. Jeżeli chcemy dać prezent bez okazji to gwarantuje Ci, że każdy niespodziewany prezent wywoła uśmiech na twarzach twoich bliskich. 

Jeżeli są to imieniny to uważam, że prezent również nie musi być wyrafinowany, wystarczą życzenia imieninowe i butelka jakiegoś alkoholu. Życzenia imieninowe możesz ułożyć sam lub znaleźć gotowe w internecie. 

Sprawa staje się trudniejsza gdy w grę wchodzą urodziny bądź ślub. Najprostszym wyjściem jest zapytać się wprost co sprawiłoby solenizantowi / solenizantom przyjemność. Gdy tak postąpimy mamy pewność, że prezent się uda, jednak nie będzie elementu zaskoczenia, który jest ważny w tej sztuce. Jeżeli nie chcemy psuć sobie "zabawy" musimy opierać się głownie na zainteresowaniach przyjaciół i zagospodarować sobie na poszukiwania trochę czasu, popatrzeć co się sprzedaje.

Jednak uważaj! Jeżeli kupujesz w sklepie naziemnym to nigdy nie pytaj ekspedientki co poleca. Dlaczego? Cóż, tak to często bywa, że sprzedawczyni zaproponuje nam po prostu towar, który zalega w magazynach. Jeżeli nie znamy zainteresowań osoby, której chcemy kupić prezent warto rozejrzeć się za czymś uniwersalnym np. kalendarz, zastawa czy perfum. 

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Ci temat doboru prezentów, jednak jeżeli wciąż nie rozwiązałeś swojego problemu polecam książki na ten temat, których ostatnio pojawiło się dużo na rynku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena