Marzą ci się większe piersi? Wybierasz się do lekarza medycyny estetycznej? Na początek czeka cię wizyta konsultacyjna. Czego możesz się na niej spodziewać?

Data dodania: 2010-11-15

Wyświetleń: 1403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Operację powiększania piersi można przeprowadzić u pacjentki, która jest w pełni zdrowa. Stąd celem wizyty konsultacyjnej jest przede wszystkim dokładne zdiagnozowanie jej stanu zdrowia. Lekarz omawia także szczegóły dotyczące zabiegu oraz rozmawia z pacjentką o jej oczekiwaniach. Dlatego wizyta konsultacyjna składa się z kilku wątków.

Część pierwsza: motywacje i oczekiwania

Na początku lekarz będzie chciał wiedzieć, jakimi motywacjami kieruje się kobieta decydująca się na zabieg. Interesują go także jej oczekiwania dotyczące efektów operacji. W zależności od tego, czy celem jest jedynie powiększenie piersi, czy też ich plastyka, lekarz dobiera innego typu środki. Omawia z pacjentką także zakres powiększania – często kobiety mają w tym względzie mylne wyobrażenia i potrzebna jest komputerowa wizualizacja, by przekonać pacjentkę, że niekoniecznie piersi o trzy rozmiary większe dodadzą jej atrakcyjności.

Część druga: wywiad medyczny

Kolejny etap konsultacji to wywiad medyczny z pacjentka. lekarz musi ustalić, czy nie zachodzą żadne przeciwwskazania do zabiegu. W tym celu pyta także o choroby występujące w rodzinie kobiety. Na przykład nowotwór piersi pojawiający się u matki, babki lub siostry to poważne przeciwwskazanie do wszczepienia implantów. Istotne są zarówno choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca jak i mniej poważne schorzenia. Lekarz zaleca także pacjentce wykonanie kompletu badań przed operacją. Zawsze trzeba wykonać EKG oraz USG piersi. Niezbędna jest także morfologia krwi, ustalenie grupy krwi oraz zbadanie jej krzepliwości.

Część trzecia: przechodzimy do konkretów

Znając już oczekiwania pacjentki, lekarz może omówić z nią proponowane metody wykonania zabiegu. W tym celu prezentuje jej możliwe formy cięcia oraz typy implantów. Dobry lekarz medycyny estetycznej powinien krótko przedstawić wady i zalety każdego rozwiązania oraz uzasadnić, dlaczego w tym wypadku rekomenduje daną metodę. Coraz powszechniejsze są też komputerowe wizualizacje efektów zabiegu. Na tym etapie konsultacji lekarz powinien też omówić z pacjentką możliwe powikłania, a także proces rekonwalescencji. To także czas na zadawanie pytać i wyjaśnianie wszystkich wątpliwości.

Licencja: Creative Commons