Kilka informacji na temat ubezpieczeń AC. Czy takie ubezpieczenia są konieczne i chętnie kupowane przez Polaków?Czy ubezpieczenia AC są obowiązkowe?

Data dodania: 2010-11-11

Wyświetleń: 3601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pełna nazwa tego rodzaju ubezpieczenia brzmi ubezpieczenie autocasco. Można powiedzieć, że jest to drugi najważniejszy rodzaj ubezpieczeń komunikacyjnych w naszym kraju. Ubezpieczenia OC mają większe znaczenie ponieważ są dla wszystkich pojazdów mechanicznych poruszających się po drogach publicznych obowiązkowe.

 Ubezpieczenia AC nie są co prawda wymagane do jazdy po naszych drogach jednak grają istotną rolę w zabezpieczeniu przed zniszczeniem pojazdu ubezpieczonego. Do zniszczenia czy też uszkodzenia zawsze może dojść, nikt nie jest nieomylny i każdemu może przytrafić się dzień, w którym będzie bardziej rozkojarzony. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie to szkody powstałe w ubezpieczonym pojeździe pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe.

 Kolejnym przypadkiem, w którym wypłacane są przez ubezpieczyciela pieniądze ubezpieczonemu to kradzież pojazdu. Jest to opcja, którą wybierają przeważnie właściciele nowych aut ponieważ wyróżnia ich większa dbałość o samochód.

 Ubezpieczenia AC należą do najdroższych ubezpieczeń i dlatego wykupują je przeważnie kierowcy nowych aut. Dzieje się tak między innymi dlatego, że mają oni szczególnie atrakcyjne oferty tańszych pakietów OC i AC. Wynika to z wieku samochodu, który jest jednym z kryteriów wyceny polisy ubezpieczeniowej.

Czynnikami, które mają zasadniczy wpływ na cenę ubezpieczenia AC są:

wiek pojazdu,

wiek właściciela pojazdu,

wielkość pojazdu,

marka pojazdu,

wartość pojazdu.

Ponadto często brany jest pod uwagę region zamieszkiwany przez właściciela pojazdu. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają wykonany podział na regiony bardziej niebezpieczne i te, w których samochód jest mniej narażony na kradzież lub zniszczenie.

 Ubezpieczenia autocasco to ubezpieczenia, które warto posiadać – chronią one przed każdą sytuacją, która może spotkać pojazd. Jednak ze względu na wysoką cenę posiada je tylko około 25 % Polaków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena