Stajemy się co raz bardziej wygodni. Nie wychodząc z domu chcemy mieć dostęp do każdego produktu czy usługi. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi wiele firm, ostatnio również z branży poligraficznej.
Systemy do obsługi Klienta firmy poligraficznej nazywane są różnie: print shopem, drukarnią online lub po prostu drukarnią internetową.

Data dodania: 2010-10-22

Wyświetleń: 5270

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drukarnia internetowa - jak to działa?

W poszukiwaniu usługi poligraficznej natrafiamy na strony różnych drukarni. Tak jak w przypadku każdej branży tak i tu: strony bywają różne. Od prostych wizytówek do zaawansowanych systemów, dzięki którym możesz nie tylko zamówić usługę ale również możesz ją przygotować do druku.

Najlepsze drukarnie internetowe udostępniają systemy, dzięki którym, za darmo możesz wykonać projekt na przykład wizytówki - i to online! Do szablonów przygotowanych przez profesjonalistów, wprowadzasz dane firmy linijka po linijce i .... projekt wykonany.

Teraz zostaje tylko - wygenerować zamówienie. Przechodzisz procedurę rejestracji - jest to niezbędne, podobnie jak w każdym sklepie internetowym, wybierasz nakład, format, rodzaj papieru, wykończenie, zabezpieczenie i inne dodatkowe opcje - gotowe.

Klient drukarni internetowej musi być przygotowany na to, że za usługę płaci się z góry i jest to zgodne z prawem.

Jakie usługi poligraficzne można zamówić przez Internet? Od najprostszych produktów takich jakimi są niewątpliwie wizytówki, ulotki, papiery firmowe czy foldery. Do bardziej złożonych takich jak chociażby książki. Przy czym stworzenie systemu kalkulacji książki posiadającej strony zarówno czarno-białe jak i kolorowe, stanowi nie lada wyzwanie dla programistów.

Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze drukarni? Pierwszą stronę jaką powinniśmy odwiedzić jest dział o firmie lub kontakt. Jeżeli nie będzie tam danych adresowych, informacji o możliwości odbioru osobistego natychmiast opuśćmy stronę tej drukarni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena