Obecnie na rynku pożyczek i kredytów możemy spotkać mnóstwo różnego rodzaju propozycji skierowanych do niemal każdego konsumenta.

Data dodania: 2010-10-02

Wyświetleń: 1659

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mamy, zatem kredyty na zakup mieszkania, samochodu, sprzętu AGD i RTV, na wakacje, na święta i można by tak wymieniać jeszcze długo. W zależności od tego, jakie zobowiązanie chcemy zaciągnąć musimy spełnić różne warunki stawiane przez banki czy też inne instytucje zajmujące się pożyczaniem pieniędzy.

 Tym, co w wielu wypadków ma znaczący wpływ na to czy klient uzyska upragnioną pożyczkę jest zdolność kredytowa a także historia kredytowa. W wypadku historii kredytowej możemy mieć w wielu przypadkach do czynienia z instytucją o nazwie Biuro Informacji Kredytowej. BIK zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem danych dotyczących zobowiązań zaciąganych przez klientów banków. Na podstawie zebranych informacji tworzy właśnie historie kredytowe. W przypadku pożyczkobiorców, którzy nie mają sobie nic do zarzucenia takowa historia może być atutem w staraniach o kolejny kredyt i tym podobne.

Jednak jest wiele osób, które miały w przeszłości problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, co wpłynęło negatywnie na ich historię kredytową. Mogą oni mieć problem z otrzymaniem pieniędzy w bankach. Jednak nie jest to jednoznaczne z całkowitym odcięciem od pożyczek. Istnieje wiele ofert takich jak pożyczki dla osób w BIK. Są to zobowiązania udzielane zazwyczaj przez instytucje pozabankowe. Ich podstawowym atutem jest to, że przyszły pożyczkobiorca nie jest weryfikowany przez pożyczkodawcę za pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena