Budowa stadionów na Euro idzie ostatnimi czasy pełną parą. Po początkowych niedowierzaniach co do tego, czy wizualizacje przedstawiające nowoczesne stadiony nie pozostaną tylko mrzonką okazuje się, że jesteśmy w stanie przygotować takie przedsięwzięcie.

Data dodania: 2010-09-16

Wyświetleń: 2029

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już na dniach oficjalnie zostanie otwarty pierwszy obiekt w Polsce, na którym mają się rozgrywać mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tą pierwszą areną zmagań piłkarskich będzie stadion w Poznaniu. Już w poniedziałek 20 wrześnie na stadionie w Poznaniu odbędzie się koncert gwiazdy muzyki współczesnej – Stinga, natomiast jeszcze w listopadzie w Poznaniu zadebiutuje na nowym obiekcie reprezentacja Polski.
Budowa stadionu w Poznaniu była o tyle prostsza, że powstawała na miejscu istniejącego już wcześniej stadionu, dzięki czemu nie były potrzebne wszystkie prace jakie są wykonywane w przypadku stawiania tego typu budowli od podstaw. Poznań wyróżnia się spośród miast będących gospodarzami na EURO 2012 również tym, że nie będzie miał problemu z pustymi miejscami po mistrzostwach Europy, Lech Poznań przyciąga na stadiony kibiców w liczbie co najmniej kilkunastotysięcznej.

Budowy stadionów w innych miastach również idą bardzo sprawnie i powinny zostać oddane do użytku zgodnie z założeniami, czyli w mniej więcej w połowie 2011 roku. Najwięcej problemów pojawiło się przy budowie stadiony we Wrocławiu. Miasto zdecydowało się rozwiązać umowę z poprzednim wykonawcą, ponieważ tempo prac było niezadowalające, i mogło skończyć się tym, że budowa stadiony na wrocławskich maślicach nie zostałaby zakończona przed EURO 2012. Władze Wrocławia szybko podpisały kontrakt z nowym wykonawcą i tutaj pojawił się kolejny problem, ponieważ prezes Urzędu Zamówień Publicznych dopatrzył się błędów formalnych przy podpisywaniu umowy z nowym wykonawcą. Na szczęście sprawa zakończyła się pozytywnie dla Wrocławia i budowa ruszyła z kopyta.
Podsumowując postępy w budowie stadionów w Polsce są naprawdę zauważalne i z tego elementu możemy być naprawdę dumni. Już nie długo przyjdzie nam oglądać nie tylko piękne wizualizacje , ale też piękne stadiony.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena