Jednym z najistotniejszych dokumentów jakimi przychodzi nam się posługiwać w dzisiejszych czasach jest prawo jazdy, dla wielu młodych ludzi często jest to nie tylko dokument potwierdzający wkroczenie w nowy etap życia, ale również otwierający nowe możliwości w dziedzinie samorealizacji. Nic więc dziwnego że wybór odpowiedniego instruktora lub firmy szkoleniowej staje się kwestią tak istotną…
W podjęciu takiej decyzji często warto kierować się kilkoma czynnikami, które bez wątpienia mają istotny wpływ na dokonywany wybór.
1. jaka kategoria
To pytanie może wydawać się dość prozaiczne, ale nie zmienia to faktu że jest bardzo istotne, ważne bowiem jest czy nasze szkolenie odbywać się będzie na prawo jazdy kat B czy prawo jazdy C, ma to przecież wpływ na dobór odpowiedniego szkoleniowca i firmy, a także warunków w których przyjdzie nam się szkolić.
2. zaplecze
Jest kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę, infrastruktura firmy w której przyjdzie nam się szkolić, powinna zapewnić nam jak najlepsze warunki do nauki nie tylko w kwestii wykładów teoretycznych, ale i nauki jazdy praktycznej, warto więc sprawdzić sale, wykładowców, samochody na których przyjdzie nam jeździć itp.
3. profesjonalizm
Szkolenie to zawsze ludzie, a ludzie wiadomo są różni…jeśli więc nasza przygoda z nauka jazdy dopiero się rozpoczyna warto jest zwrócić uwagę na to z kim przyjdzie nam jeździć, pomocnym w takich wypadkach jest możliwość zaczerpnięcia opini o instruktorach od osób z Nimi jeżdżących.
4. marka firmy
Wbrew pozorom kurs jazdy samochodem to taka sama usługa jak każda inna, warto więc zwrócić uwagę na to jak postrzegana jest firma i szkoła jazdy w której nam przyjdzie odbyć to szkolenie, w tym celu również warto trochę rozpytać i sprawdzić od jak dawna firma działa w branży.
O polskim prawie można mówić naprawdę dużo. Jako spuścizna PRL wiele przekonań do dziś gości w umysłach władzy wykonawczej. Między innymi w Konstytucji RP nie ma żadnej informacji na temat tego, że występuje podział na prawo cywilne i karne. W Ustawie Zasadniczej, której zapisów się nie tłumaczy a stosuje tak jak napisano, każdy ma prawo do sądu na jednakowych zasadach.