Polska historia to nie tylko piękne okresy, podkreślane przez piękne zabytki, ale również tragiczne dzieje, o których jednak pamięć również nie powinna zaginąć. Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau na stale wrył się w krajobraz nie tylko samej Polski, ale i całego świata pozostając jak niezabliźniona rana w sercach wielu milionów ludzi.

Data dodania: 2017-04-29

Wyświetleń: 918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wycieczki do Auschwitz-Birkenau

Miejsca takie jak obóz Auschwitz-Birkenau stanowią okrutną przestrogę dla przyszłych pokoleń, pokazując nam do czego może być zdolny człowiek w chwili gdy triumfuje fanatyzm, ślepe posłuszeństwo i szaleństwo podporządkowane władzy absolutnej. Odwiedzając to miejsce trudno  nie odczuć wręcz przytłaczającego żalu i wszechogarniającej rozpaczy okupionej śmiercią setek tysięcy istnień różnych narodowości, w tym przede wszystkim Żydów, Polaków, Romów i Rosjan.

Niemcy założyli pierwszy z trzech obozów na terenie dawnych koszar w Oświęcimiu, kolejne dwa, był już zbudowane w czasie wojny w niewielkiej odległości od tego pierwszego. Dziś te obozy służą przede wszystkim jako przestroga dla potomnych, by pamiętali czym jest szaleństwo drugiej wojny światowej i jakie były jej konsekwencje. Muzeum założone na terenie Auschwitz-Birkenau na każdym robią piorunujące wrażenie, które sprawia, że po wizycie w nim patrzy się na wiele spraw zupełnie inaczej. Jednak nie ulega wątpliwości iż każdy z nas powinien to miejsce zwiedzić wybierając się indywidualnie lub jeszcze lepiej z grupą zorganizowaną i przewodnikiem.

Wycieczki do Auschwitz-Birkenau organizowane zapewniają dojazd i zwiedzanie z przewodnikiem. Czas zwiedzania terenu muzeum to czas około 4 godzin, po czym goście mają czas na odpoczynek i posiłek. Cała wycieczka trwa około 7 godzin. Jak zarezerwować taką wycieczkę? Należy zrobić to online nie później niż na 7 dni przed przewidywanym terminem wycieczki. Ustala się wtedy ewentualne indywidualne szczegóły wycieczki, liczebność grupy itp.

Coraz więcej przedsiębiorców organizuje takie wycieczki dla swoich zagranicznych kontrahentów lub własnych pracowników, często również to szkoły organizują wycieczki dla uczniów. Ważne jest, żeby takie miejsca odwiedzane był przez młode pokolenie, które wojnę zna jedynie z lekcji historii. Oni szczególnie powinni wiedzieć, że wojna to nie tylko gry komputerowe, gdzie zabicie kogoś nic nie znaczy a własne życie można w dowolnej chwili zrestartować.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena