Domeny internetowe, własne adresy, prestiż, a co z tymi nie wykorzystanymi? Co zrobić, aby czas pracował na naszą korzyść? Jak można je wykorzystać? Czytaj

Osoby zajmujące się prowadzeniem wielu serwisów internetowych, usługami hostingowymi, czy na przykład projektowaniem stron www, często mają w swoich zasobach o wiele więcej, niż jedną domenę internetową. Okazuje się, że nagminnym zjawiskiem jest posiadanie kilku niewykorzystanych domen, które z jakiegoś powodu lezą odłogiem i są zupełnie niewykorzystane.

Trzeba wiedzieć, że bezczynna domena, to nie tylko jest bez sensu, ale to także niepotrzebny koszt, przecież za utrzymanie każdej domeny trzeba zapłacić i to nie małe pieniądze. Co zatem można zrobić z tymi nieużywanymi domenami? Pomysłów jest wiele można na przykład ustawić sobie przekierowanie do swojego dobrze prosperującego serwisu, można wykorzystać programy partnerskie i przekierowywać własną domenę na swój link partnerski. To są dobre pomysły. Jeszcze lepszym może okazać się specjalny portal zajmujący się parkowaniem domen w celu zarabiania przez ich właścicieli pewnych kwot pieniężnych i to wypłacanych zagraniczną walutą. Zaletą tego serwisu jest na pewno fakt, że domeny tam zaparkowane można ustawić po swojemu, czyli można ustawić sobie tylko linka, a można całą stronę zagospodarować. Niektóre reklamy są płatne za każde kliknięcie, a to dobrze, bo przecież takie kliki mogą się pojawiać dość często, jeśli dobrze dopasujemy treść do domeny. Uwagę warto zwrócić także na fakt, że w tym portalu można także wystawić swoje domeny na sprzedaż, a ponieważ zarejestrowanych jest dużo, znacznie łatwiej można sprzedać tam domenę, niż gdzie indziej.

Licencja: Creative Commons