Kto by pomyślał, że jedna, wydawałoby się nierozsądna decyzja może prowadzić do sukcesu. Często okazuje się jednak, że nierozsądne, z pozoru nielogiczne myślenie może mieć zaskakujący skutek.

Data dodania: 2010-07-30

Wyświetleń: 2354

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zdarzyło ci się kiedyś podjąć złą decyzję? Zaraz, zaraz... czy na pewno była ona taka zła? Według Paula Ardena, autora bestselleru „Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie” strzałem w dziesiątkę jest pomysł, który łamie zasady, zadziwia, a przez to zapada w pamięć i pomaga odnieść sukces. Jakieś przykłady? Proszę bardzo:

 

W latach 30 ubiegłego wieku Andre Kertesz sfotografował zwiędłego tulipana. Cóż za zła decyzja! Czy można o tym zapomnieć...

W 1936 r. Lane Alen, założyciel wydawnictwa Penguin Books postanowił sprzedawać książki uznanych pisarzy za jedyne... 6 pensów. Reszta jest już historią.

Na początku 20 wieku George Eastman wybrał dla swojej firmy fotograficznej nic nieznaczącą nazwę Kodak.A fe...poważnym produktom nie nadaje się przypadkowych nazw. Jednak nazwa jak wiadomo odniosła sukces.

Pewien artysta namalował obraz z napisem w alfabecie „Nie dotykać”. Jednak, żeby się o tym dowiedzieć, trzeba go dotknąć.

Pracownicy banku Salomon Brothers wpadli na dziwny pomysł, aby spotykać się ze swoimi klientami... kilka razy dziennie! Efekt tej nierozsądnej decyzji zaskoczył wszystkich – firma odniosła niebywały sukces.

Jak widzisz świat należy do ludzi, którzy podjęli ryzykowne decyzje. A więc nie czekaj tylko... rzuć się na głęboką wodę. Zmusi cię to do reagowania w sposób, o którym wcześniej nie myślałaś. Jedna nowatorska decyzja naprowadzi cię na kolejne i zanim się a sukces, czyli np. milion w banku będzie twój. Hmm...zagalopowałyśmy się trochę. Czyżby kolejny nierozsądny pomysł?

A może po prostu zabawisz się w zarabianie przez internet? Wiele osób mogłoby popukać się w tym momencie w głowę, ale nie ty... świat należy bowiem do osób, które odważnie patrzą na wszystko i nie słuchają malkontentów. A takich jak wiesz nie brakuje. Wiele osób mogłoby ci wyperswadować taki pomysł z głowy. Ale wiele osób bawiąc się (tak, bawiąc się, dla mnie na przykład jest to zabawa i to całkiem przyjemna!) w zarabianie przez internet cieszy się jak przybywa im na koncie po kilka tysięcy złotych miesięcznie - naprawdę! Podejdź do tego w sposób nowatorsk i odwrotny - potraktuj zarabianie przez internet jako zabawę i zobaczysz jak na tym wyjdziesz. Wypracuj sobie po prostu dochód pasywny i jedź sobie na Bahamy, co jakiś czas zaglądając ile przybyło ci na koncie. No ale dochód pasywny to zupełnie inna bajka i temat na kolejny artykuł... Ale pamiętaj - podchodź do wszystkiego niebanalnie, a wkrótce osiągniesz sukces!

Licencja: Creative Commons