Z czasem festiwal szybko się rozrastał i zdobywał coraz większą popularność. Zaczęły się pojawiać na nim wybitne zagraniczne gwiazdy. Letni Festiwal Jazzowy stał się jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce. Co roku do Krakowa przyjeżdżają znakomici muzycy z Polski i całego świata. Znanych i lubianych jazzmanów posłuchać można w Piwnicy Pod Baranami, na Rynku Głównym, w Radiu Kraków, w Centrum Sztuki Japońskiej Manggha, w Operze Krakowskiej i w różnych klubach jazzowych.
W sobotę 17 lipca od godz. 19:00 rozpocznie się plenerowa impreza na Małym Rynku: Noc Jazzu, która z pewnością zgromadzi wielu słuchaczy. Wystąpią: Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet, Chopin Warsaw Paris Jazz Quintet &
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, International Polish Jazz Group "Chopin & Jazz", Marek Balata Band & Orkiestra Akademii Beethovenowskiej - Chopin Project. Podczas Nocy Jazzu Jan Ptaszyn Wróblewski odbierze Nagrodę Festiwalową. 23 lipca w Piwnicy Pod Baranami będzie można posłuchać zespołu Kuba Stankiewicz Trio. W niedzielę 1 sierpnia w Polsce po raz pierwszy zagości wybitny trębacz i kompozytor Markus Stockhausen, syn wielkiego Karlheinza, inspirujący się muzyką różnych kultur. Wielkim wydarzeniem będzie również finał Festiwalu, który uwieńczy Bobby McFerrin. Jego koncert odbędzie się 18 sierpnia o godz. 20:00 w Operze Krakowskiej. Towarzyszyć mu będzie NDR Bigband z repertuarem bardzo polskim, bo Chopinowskim. Bobby McFerrin rozpoczął swoją karierę jako pianista, współpracował z Chickiem Corea, Jackiem DeJohnette i YoYo Ma. Doświadczenie jazzowe rozpoczął jako gość właśnie NDR Bigband.
Urodziny są wyjątkowym czasem w życiu każdego człowieka. To moment, w którym możemy celebrować kolejny rok życia, dzielić się radością z przyjaciółmi i rodziną oraz otrzymywać prezenty. Jednak w Krakowie, świętowanie urodzin może być wyjątkowe w zupełnie niekonwencjonalny sposób. Oprócz tradycyjnych przyjęć, istnieje możliwość zorganizowania nietypowej imprezy urodzinowej na strzelnicy.