Mieszkania na sprzedaż możemy szukać albo na rynku pierwotnym albo wtórnym. Obie opcje mają zarówno wady jak i zalety. Zależą one oczywiście od priorytetów potencjalnego nabywcy.

Data dodania: 2010-07-08

Wyświetleń: 2706

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli już ktoś zdecyduje się na kupno mieszkania to musi pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Stąd od razu trzeba ustalić, z zamiarem jakiego przeznaczenia kupuje daną nieruchomość. Tu ważna będzie przede wszystkim lokalizacja. Mieszkania do wynajęcia większym powodzeniem będą cieszyły się, jeśli znajdą się w centrum miasta – a tu więcej ofert znajdziemy na mieszkania używane. Jeżeli kupujący z mieszkania chce uczynić własne gniazdko, może spokojnie zdecydować się na obrzeża miasta. A w takiej lokalizacji powstają inwestycje ze świeżutkimi, pachnącymi nowością mieszkaniami.

 

Argumentem, stanowiącym często podstawę wyboru pomiędzy nowym a używanym lokalem są finanse. Wiadomo, że mieszania od dewelopera są droższe. Kupując więc nieruchomość z drugiej ręki możemy sporo zaoszczędzić. Poza tym zdarza się, że takie lokale sprzedawane są już z wyposażeniem – co eliminuje dodatkowe koszty. W takim przypadku jednak nie mamy wpływu na aranżację mieszkania, chyba że zdecydowalibyśmy się na generalny remont.

 

Kolejną sprawą przemawiającą za zainwestowaniem w nowe mieszkanie jest to, że jego utrzymanie będzie bardziej ekonomiczne. Wynika to z faktu, że współczesne budownictwo i przemyślane projekty domów wykorzystują nowoczesne, energooszczędne technologie po to, by zminimalizować przyszłe koszty eksploatacyjne. Zaraz jednak pojawia się poważny kontrargument. Mieszkanie używane można mieć od zaraz, a na nowe trzeba czekać najmniej pół roku, a nie wszyscy są w stanie tyle zwlekać.

 

Dodatkowym zagrożeniem, częściej występującym na rynku pierwotnym, są nieuczciwi deweloperzy, których niestety jest niemało. Zanim więc zdecydujemy się na zakup mieszkania czy to nowego czy używanego przeanalizujmy wszystkie za i przeciw.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena