Granat  nazywany jest “owocem życia”. Zawiera dużą dawkę witaminy C, witamin z grupy B, pierwiastków mineralnych oraz naturalnych polifenoli, które mają działanie antyrodnikowe.

Data dodania: 2010-06-28

Wyświetleń: 1913

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego w kosmetologii używa się takiego składnika, jakim jest owoc granatu? Mimo, że nie wydaje się to może oczywiste, granat ma niezwykle dobroczynne działanie na skórę. Nie bez kozery nazywany jest "owocem życia". Zawiera bardzo dużą dawkę witaminy C, witamin z grupy B, pierwiastków mineralnych oraz naturalnych polifenoli. Polifenole natomiast mają tak bardzo pożądane działanie antyrodnikowe. Co więcej, granat nadaje kosmetykom niezwykle przyjemny egzotyczny zapach i sprawia, że stają się owocowe i niemal smakowite. Jakie klosmetyki mogą zawierać granat? Niemalże wszystkie, czyli: krem na dzień i noc , peeling, maseczka kondycjonująca, peeling do całego ciała, sól do kąpieli, peeling do stóp, krem do stóp. Kosmetyki wykonane na bazie granatu polecane są do całorocznej pielęgnacji skóry normalnej. Czym charakteryzuje się ten rodzaj cery?

Cera normalna ma naturalny, lekko różowy kolor, jest gładka, a także nie jest wrażliwa na zmieniające się warunki atmosferyczne. Ma również jednolitą strukturę - nie są na niej widoczne naczynia krwionośne ani plamy barwnikowe, nie ma zmian trądzikowych. Ważnym elementem kosmetyków bazujących na składnikach roślinnych, czy owocowych jest, aby dana seria była wykonana na bazie roślin z certyfikowanych ekologicznie bioupraw.

Jakie jest działanie kosmetyków z granatem? Intensywne i trwałe nawilżenie, regenerację głębokich warstw naskórka, wzmocnienie mechanizmów immunologicznych skóry w walce z wolnymi rodnikami, poprawę ogólnej kondycji skóry, wygładzenie skóry, pobudzenie mikrokrążenia, łagodzenie podrażnień. W efekcie skóra nabiera blasku, jest prawidłowo nawilżona i wygładzona. Po pielęgnacji na skórze pozostaje wyjątkowo przyjemny, owocowy zapach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena