Nie stanowi trudności zorganizowanie zwykłej imprezy, natomiast prawdziwym wyzwaniem jest przygotowanie imprezy zachwycającej pod względem estetycznym i organizacyjnym. Powyższe można osiągnąć dzięki chwytliwemu i zaskakującemu motywowi przewodniemu. Oto jak najlepiej zabrać się za jego wymyślanie.

Data dodania: 2010-06-23

Wyświetleń: 4147

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ważny jest oczywiście rodzaj organizowanej imprezy, albowiem od niego zależy to ile mamy swobody i co wypada a co nie.

Po określeniu wymogów formalnych danej imprezy najważniejsze jest rozpisanie - na kartce bądź w głowie - rzeczy, muzyki, filmów itd., czyli tego wszystkiego co lubi osoba dla której jest organizowane dane przyjęcie Nie ma bowiem nic gorszego niż sprawianie przyjemności samu sobie, gdy de facto mamy zorganizować coś dla drugiej osoby. Stworzenie takiej, choćby wirtualnej listy, pomoże nam określić jakie elementy i co musimy wziąć pod uwagę. Przy wyborze tych elementów można posłużyć się wszelkimi dostępnymi metodami poszukiwań takimi jak wywiad wśród znajomych, Internet.

Następnie  z rozpisanych elementów należy wybrać te, które najbardziej nadają się na motyw przewodni imprezy. Najlepiej jest stworzyć tzw. tablicę inspiracji, na której zamieścimy elementy, które pomogą nam określić jeden motyw przewodni całej imprezy. Przy wyborze motywu przewodniego powinniśmy  oczywiście kierować się przede wszystkim upodobaniami osoby, dla której organizowane jest dane przyjęcie, niemniej jednak dobrze jest wziąć również pod uwagę preferencje Gości i dostosować pomysł do choć niektórych ich upodobań.

Motywem przewodnim imprezy może być np. ulubiony kolor, sukienka, potrawa, drink, piosenka bądź cokolwiek innego. Rewelacyjnym pomysłem jest również impreza tematyczna np. dziki zachód, niebiańskie plaże, Hollywood itd.

Po wyborze motywu przewodniego należy przystąpić do organizacji imprezy. Wszystko musi tworzyć spójną całość. Pierwszym i podstawowym elementem, który musi wprost odnosić się do motywu przewodniego są zaproszenia, albowiem to one wskażą Gościom, iż impreza będzie miała wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Co do zasady motyw ten powinien być wszechobecny, lecz oczywiście bez zbędnej przesady.

Jeśli macie jakiekolwiek problemy z wymyśleniem motywu przewodniego imprezy to z wielką przyjemnością pomogę wam wymyślić niepowtarzalny motyw przewodni naszej imprezy, a jeśli tylko będziecie chcieli to pomogę ją wam zorganizować.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena