Motyw przewodni to spoiwo, które łączy upodobania Nowożeńców, ich wspomnienia, marzenia, pasje, charaktery. Połączenie dwóch dusz znajduje swe odzwierciedlenie między innymi podczas przygotowań do ślubu, wesela, a także samej zabawy.

Data dodania: 2011-10-20

Wyświetleń: 1061

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kompromisy, szukanie wspólnych detali, próba charakterów. Pogodzenie dwóch odmiennych gustów często powoduje niesnaski. Czasem to wszystko wymaga silnej kobiecej ręki, a najlepiej dwóch. Dwie ślubne konsultantki przyniosą falę ulgi, wezmą sprawę w swoje ręce i dopną ślubne przygotowania na ostatni guzik.  Do tego będzie jednak potrzebny motyw przewodni.

Dlaczego tak ważne jest, by przygotować ślubny motyw przewodni? Tak ważny moment, jak ślub, nie może być przypadkowy, z przypadkowymi dekoracjami, przypadkową muzyka czy przypadkową aranżacją. Przypadkowy to ostatnie słowo, które można powiedzieć o dobrze zorganizowanym ślubie i weselu. Przygotowany motyw przewodni to chwila oddechu, uczucie, że panuje się nad wszystkim i przygotowania idą w dobrym kierunku. Motywem przewodnim Nowożeńcy wyrażają siebie, a także – co ważne – sprawiają, że ślub i wesele są niebanalne, oryginalne, na długo zapamiętane. Coś, o czym długo i z pasją się mówi, nie zostanie zapomniane. A warto wspominać najpiękniejsze momenty w życiu.

Od czego zacząć? Kontakt z organizatorką ślubów to podstawa. Już po pierwszym spotkaniu będzie jasne, że to był dobry wybór. Co dalej – tablica inspiracji. To dzięki niej motyw przewodni ma szansę wyjść na światło dzienne, ma szansę być zauważonym. Bo właśnie na tablicy inspiracji zaczepia się wycinki, zdjęcia, rysunki, wstążki, czyli wszystko to, co może stać się inspiracją do wybrania motywu przewodniego. Liczy się każdy impuls, który sprawi, ze wesele będzie przebiegało pod znakiem klasycznym bądź zupełnie zwariowanym. Motyw przewodni zależy też od muzyki, którą lubią Państwo Młodzi, od otoczenia. Jeśli Nowożeńcy lubią country, a wesele odbywa się w gospodarstwie agroturystycznym, aż korci, by zrobić swojskie przyjęcie, w stylu dzikiego zachodu, gdzie dozwolone są jeansowe wstawki oraz  zabawa w kowbojskich kapeluszach. I odwrotnie – wielka, biała sala z kolumnami przywodzi na myśl elegancki bal. Styl bollywood nie będzie tu pasował.

Udane wesele to przede wszystkim goście, później dobre jedzenie i muzyka. Mimo wszystko dekoracja spaja ze sobą wszystkie te elementy. Każdy detal jest ważny, każdy trzeba wziąć pod uwagę. Jest to trudne, szczególnie dla nowicjuszy – ale czy wymaga się doświadczenia w organizowaniu ślubów od Nowożeńców. Skądże!

Spotkanie z organizatorem ślubów to przede wszystkim ulga i wiara, że nie trzeba rezygnować z wymarzonego ślubu czy wesela. Każdy pomysł jest wart rozpatrzenia, nawet, jeśli wymaga sporych nakładów finansowych. Może Twoja konsultantka ślubna znajdzie korzystniejsze rozwiązanie? Jest to kolejny punkt, o który musisz zapytać! A dalej na liście jest muzyka, kwiaty, ozdoby, stroje dla świadków, samochód i kierowca, fotograf, fryzjer, stylista, florystka, obrusy, winietki i zaproszenia, balony, ciasta, menu, wybór win, dj, zabawy, toasty...można wymieniać tak w nieskończoność. Czy na pewno warto brać na siebie takie zobowiązanie? Jeśli wszystkie powyższe elementy mają być w tym samym stylu i współgrać z motywem przewodnim, kreatywna konsultantka ślubna może okazać się jedynym wybawieniem.

Efekt? Niezapomniany wieczór, który sam staje się inspiracją dla innych.  Nie warto się męczyć przy wymyślaniu szczegółowego plany wesela, ani także przy kreowaniu motywu przewodniego ze wszystkimi detalami. To może Młodą Parę przerosnąć i stać się przyczyną zniecierpliwienia i negatywnych emocji. Jak już planować wesele, to tylko z właściwym konsultantem ślubnym, który z energią, wdziękiem, nienachalnie, za to z pomysłem i efektownie.   

Licencja: Creative Commons
0 Ocena