Ślub i wesele to coraz rzadziej tylko biel, rosół i kapela muzyczna grająca weselne standardy. Ten specjalny dzień wymaga specjalnej oprawy, która doda rumieńców nawet skromnej ceremonii.

Data dodania: 2011-10-19

Wyświetleń: 1189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizatorki ślubów już na samym początku powiedzą Ci, że podkreślenie ulubionego koloru jest dobrym pomysłem, że cofnięcie zegara o kilkadziesiąt lat jest do zrobienia, że Paryż, Nowy Jork czy Barcelona mogą być na wyciągnięcie ręki. Wystarczy garść inspiracji, sprytna organizacja i dobry konsultant ślubny. Nie, to nie siedmiomilowe buty, a obietnica podróży ku spełnieniu ślubnych marzeń. 

Od czego zacząć? Proponujemy, by organizację ślubu i wesela marzeń rozpocząć od przygotowania tzw. tablicy inspiracji, miejsca, w którym gromadzi się przeróżne inspiracje, wycinki prasowe, internetowe druki, skrawki materiałów, suszone kwiaty, stare fotografie – czyli wszystko, co może pomóc wygenerować motyw przewodni.

Czemu motyw przewodni? Ślub i wesele to tak wyjątkowe momenty, że warto je czymś podkreślić, dodać coś od siebie, uwydatnić charaktery Państwa Młodych, udekorować oryginalnie, z pomysłem. Retro, vintage, klasyka, szalone lata 80-te, Bollywood, Hollywood, egzotyka, a może gorąca fiesta. Wszystkie chwyty dozwolone, ale pod jednym warunkiem – stylizacja dopracowana do perfekcji, tak, by atmosfera była wyczuwalna w powietrzu, w przygotowanych potrawach, w muzyce. Wydaje się trudne, jednak przy pomocy właściwego konsultana ślubnego przygotowania będą czystą, bezstresową przyjemnością.

Kolor ma moc, wszyscy to wiedzą. Jednak wesele to nie chromoterapia, a chwila szczęścia, przyprawiona ulubioną barwą. Niektórzy tego nie wiedzą, ale każdy kolor ma jakieś symboliczne znaczenie, wokół którego można zbudować motyw przewodni wesela. Czerwień to ogień, namiętność, pasja, temperament, miłość.  Niebieski to nieskończoność, niebo, lazur – niezbędny dodatek wesel o tematyce egzotycznej. Żółty to spontaniczność, radość, energia. Fiolet to szlachetność, duchowość, wolność, ale i tajemnica. Biel, ślubna pani, to czystość, absolut, niewinność. Symbolika kolorów daje niemałe pole do popisu, pozwala gościom czytać między wierszami, subtelnie pokazać usposobienie Państwa Młodych. Zawsze można zaskoczyć łącząc pozornie niepasujące do siebie kolory. Biel i czerwień to nieśmiałość oraz pasja, niewinność i temperament. Nic lepiej nie obrazuje uczuć, które dzielą Nowożeńcy, jak miks barw, które jako motyw przewodni prowadzą dialog bez słów.

Surowa biel i słodkie dodatki?  A do tego cup cakes, kokardki, oranżada i wesołe amerykańskie przeboje sprzed lat. Jeśli tylko jest takie marzenie Panny Młodej, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować go.

Jedzenie i muzyka to nie wszystko. Cała gama drobnych rzeczy, które trzeba zgrać, mogą przerażać, ale są grzechu warte.  Podczas konsultacji dowiesz się, że całą oprawę tworzą detale, jak zaproszenia, winietki, serwetki, przybranie stołów, dekoracja okien i całej sali weselnej. Warto jest pamiętać o małych bukiecikach dla gości, a nawet o elementach ubioru, które łączyłyby weselników. Mamy na myśli retro krawaty dla wszystkich panów i broszki dla pań. Coraz częściej widzi się także przyjaciół Pary Młodej ubranych w tym samym stylu czy kolorze.

Tablica inspiracji jest po to, by zebrać wszystko to, co może sprawić, że ślub i wesele będą jedyne w swoim rodzaju, wymarzone, oryginalne. Każdy detal się liczy, każdy element i każdy kolor mają swoją rolę do spełnienia. Nie wiesz, jak wszystko zgrać w świetną całość? Wystarczy zatrudnić profesjonalne konsultantki ślubne. One to dopiero potrafią stworzyć tablicę inspiracji ślubnych!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena